تخصصی ترین توان بخشی در کرج:از نشانه‌های خاموش بروز مشکل در ریه‌ها

تخصصی ترین توان بخشی در کرج:از نشانه‌های خاموش بروز مشکل در ریه‌ها

بیماری مزمن انسدادی ریه, سرطان ریه

تنگی نفس هنگام بالا رفتن از پله ها یا پیاده روی از علایم بیماریهای ریهhttp://autismonline.ir می باشد

 

اگر احساس می کنید نمی توانید یک نفس عمیق بکشید بهتر است برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید. برای تشخیص دلیل خس خس سینه پزشک احتمال ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه یا حتی کم خونی را بررسی می کند.

 

تنفس یکی از عملکردهای غیرارادی بدن انسان است که ادامه حیات را برای ما امکان پذیر می کند. طی عمل دم اکسیژن وارد ریه ها می شود و طی عمل بازدم دی اکسید کربن با کمک این اندام ها از بدن دفع می شود. بر همین اساس، ریه ها ارکان اصلی سیستم تنفسی انسان را تشکیل می دهند و حفظ سلامت آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

سرفه هایی که از بین نمی روند، دشواری در تنفس هنگام بالا رفتن از پله ها، و مشاهده اندکی خون در خلط سینه می توانند زنگ های هشدار کوچک و بزرگ را درباره شرایط سلامت ریه های شما به صدا درآورند. در ادامه با برخی نشانه های خاموش که می توانند به بروز مشکل در ریه ها اشاره داشته باشند، بیشتر آشنا می شویم.

 

در یکی از پاهای خود با تورم، درد و حساسیت به لمس مواجه هستید

در نگاه نخست به نظر می رسد این شرایط هیچ ارتباطی با ریه های شما ندارد. اما تورم، درد و حساسیت به لمس در پا می تواند نشانه ای از ترومبوز سیاهرگی عمقی، یک لخته خون در پا، باشد. لخته خون می تواند از جای خود جدا شده و به همراه جریان خون وارد ریه شود، شرایطی که به نام آمبولی ریوی شناخته می شود. یک لخته خون در ریه می تواند جریان خون را مسدود سازد و موجب بروز آسیبی جدی شود. از دیگر نشانه ها می توان به تنگی نفس، مشکلات تنفسی، و سینه درد اشاره کرد. اما این امکان وجود دارد که با هیچ نشانه ریوی نیز مواجه نباشید. دریافت کمک پزشکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اهمیت دارد زیرا این شرایط می تواند به مرگ بیمار منجر شود.

 

بیماری مزمن انسدادی ریه, سرطان ریه

سرفه هایی که از بین نمی روند یکی از نشانه های مشکلات ریه ها می باشد

 

ادامه مطلب  مرجع روانشناسی کرج:۷ ترفند طلایی برای بیدار کردن کودک از خواب

تنگی نفس دارید

ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا می تواند عوارض بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. اگر به یک مشکل ریوی زمینه ای مبتلا هستید، اگر زیر استرس فراوان قرار دارید یا با رویدادی قابل توجه در زندگی خود مواجه هستید، هرچه بیشتر مستعد ابتلا به یک عفونت باکتریایی می شوید. در معرض خطر قرار گرفتن عملکرد ریه می تواند به بروز سینه پهلو باکتریایی یا برونشینت منجر شود. برای تشخیص مشکل و تجویز دارو نیازمند ارزیابی پزشکی هستید.

 

به جای استفاده از پله استفاده از آسانسور را ترجیح می دهید

اگر احساس می کنید تنفس شما هنگام انجام فعالیت های عادی روزانه با مشکل مواجه شده است و با سرفه مزمن مواجه هستید، بدون این که به بیماری خاصی مبتلا شده باشید یا تنگی نفس دارید، پزشک ممکن است احتمال ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) را بررسی کند. افراد بسیاری، به ویژه بانوان، ممکن است حتی از ابتلا به این بیماری آگاه نباشند. افزون بر این، افراد بسیاری فکر می کنند تنگی نفس هنگام بالا رفتن از پله ها یا پیاده روی های ساده به واسطه افزایش سن رخ می دهد، اما این شرایطی عادی به واسطه افزایش سن محسوب نمی شود.

 

بیماری مزمن انسدادی ریه, سرطان ریه

ریه ها فیلترهایی هستند که اکسیژن را در اختیار دیگر بخش های بدن قرار می دهند

 

با خس خس سینه مواجه هستید

اگر احساس می کنید نمی توانید یک نفس عمیق بکشید بهتر است برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید. برای تشخیص دلیل خس خس سینه پزشک احتمال ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه یا حتی کم خونی را بررسی می کند. یکی دیگر از دلایل خس خس سینه آسم بزرگسالی است که در مقایسه با آسم دوران کودکی شدیدتر است. آسم بزرگسالی ممکن است شرایطی مانند سینوزیت مزمن را تحریک کند.

 

ادامه مطلب  آخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / یکشنبه ۱۱۸ مهر ۱۴۰۰ – ۱۴۰۰/۰۷/۱۸

هیچ نشانه ای ندارید

بدون تردید، سرطان ریه چیزی است که هیچ وقت دوست ندارید با آن مواجه شوید. اما خبر بد این است که مراحل اولیه این سرطان به ندرت با بروز علائم همراه است. سرطان ریه در مراحل ابتدایی معمولا به طور تصادفی تشخیص داده می شود. بیمار ممکن است برای موضوعی کاملا متفاوت یک تصویربرداری پرتو اکس از سینه یا ستون فقرات انجام دهد و سرطان نیز به طور همزمان مشاهده شود.

 

زمانی که نشانه های دیگر سرطان ریه مانند کمر درد، سردرد، و خستگی ظاهر می شوند، اغلب سرطان به بخش های دیگر بدن گسترش یافته است. بر همین اساس، اگر در معرض خطر بالا برای ابتلا به سرطان ریه قرار دارید (بیش از 55 سال سن دارید و 30 سال سابقه سیگار کشیدن دارید) باید از طریق تصویربرداری سی تی اسکن شرایط شما بررسی شود.

 

بیماری مزمن انسدادی ریه, سرطان ریه

سرفه خونی می تواند نشانه ای از ابتلا به سرطان ریه باشد

 

سرفه خونی دارید

سرفه خونی یک نشانه هشدار دهنده برای پزشک شما خواهد بود. در شرایطی که سرفه خونی می تواند نشانه ای از ابتلا به سرطان ریه باشد، اما همواره هم این گونه نیست. دلایل دیگری می توانند به سرفه خونی منجر شوند که از موارد خوش خیم (کشیدگی عضله شکم) تا برونشیت مزمن یا آمیفزم را در بر می گیرند. بدون در نظر گرفتن دلیل، سرفه خونی شرایطی نیست که نادیده گرفته شود و باید برای بررسی دقیق به پزشک مراجعه کنید.

 

چگونه ریه ها را سالم نگه داریم

مهم ترین نکته ای که می توانید مد نظر قرار دهید عدم استفاده از تنباکو است. مردم باید به این مساله توجه داشته باشند که ریه ها فیلترهایی هستند که اکسیژن را در اختیار دیگر بخش های بدن قرار می دهند. یک جفت از آنها در اختیار شما قرار گرفته است، پس به خوبی از آنها مراقبت کنید.بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی بومهن , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی پاکدشت , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی پردیس (شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی پرند (شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی پیشوا (شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی تهران , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی جوادآباد , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی چهاردانگه (اسلام‌شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی حسن‌آباد (ری) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی دماوند (شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی رباط‌کریم , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی رودهن , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شاهدشهر , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شریف‌آباد , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شمشک , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهر ری , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهریار (شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی صالحیه (تهران) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی صباشهر , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی صفادشت , بهترین کلینیکهای 

 

ادامه مطلب  بهترین مراکز دولتی گفتاردرمانی در کرج:علت ادرار دردناک (دیسوریا) درد و سوزش موقع ادرار کردن و روشهای درمان

Related posts