بهترین وتخصصی ترین گفتاردرمانی در کرج:”فالون دافا” یا “فالون گونگ” ( روش تزکیه و تمرین برای ذهن و بدن )

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار

بهترین وتخصصی ترین گفتاردرمانی در کرج:”فالون دافا” یا “فالون گونگ” ( روش تزکیه و تمرین برای ذهن و بدن )

تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ، برخی از برداشت‌ها و تجربیات شخصی خود را درباره‌ی این روش بیان می‌کنند تجربیات شخصی 23 ساله‌ی جمعیتی که اکنون در بیشتر از 114 کشور و منطقه از جهان هریک برای مدت‏ متفاوتی به تمرین فالون دافا ‏پرداخته‌اند، گویای این است که هر تمرین‌کننده‌ای با هر جنسیت و سن و سالی، با هر ملیت، نژاد و مذهبی، هنگامی‌که فالون دافا را با پیگیری تمرین می‌کند و واقعاً قلب و ذهن خود را تزکیه می‌نماید، به‌طورفوق‌العاده‌ای از آن بهره‌مند می‌شود.
فالون دافا چیست؟ زندگی بدون اضطراب را با تمرین معنوی چینی تجربه کنید.
فواید تمرینات فالون دافا
فالون دافا یا فالون گونگ (به چینی: 法轮功) روشی معنوی چینی است که برای پالایش، پرورش و تزکیه بدن و ذهن بر مبنای سه اصل «حقیقت»، «نیکخواهی» و «بردباری» می‌باشد که در سال ۱۹۹۲ میلادی به وسیله آقای لی هنگجی در چین بنیان گذاشته شد. آموزه‌های فالون دافا ریشه در تعالیم کهن چین دارد و شامل پنج سری تمرین ملایم (چهار تمرین ایستاده و یک تمرین مدیتیشن) به همراه اصولی که به گفته منابع آن بر پایه سه اصل حقیقت_ نیکخواهی_بردباری است می‌باشد. محتوای تعلیمات فالون دافا در کتاب جوان فالون بیان گردیده‌است.

فالون دافا

تزکیه معنوی بخش جدایی ناپذیری از فرهنگ باستانی چین است و در فالون گونگ، فرد از طریق تمرین مداوم و خالصانه، تلاش می‌کند به از خودگذشتگی، بینش و آگاهی بیشتر، خلوص درونی و تعادل و در نهایت به حالتی که در سنت آسیایی «روشن بینی» یا «کسب دائو» نامیده می‌شود، دست یابد. آموزش تمرین‌های در فالون دافا توسط داوطلبان و به طور رایگان انجام می‌شود.از آن جا که اشاعه این روش در بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹ منجر به ارتقا سطح سلامت مردم چین و کاهش فراوان هزینه‌های درمان گردید، مورد حمایت دولت چین واقع بود. در طی این سال‌ها تعداد کثیری از مردم چین در پارک‌ها آزادانه تمرین‌های فالون گونگ را انجام می‌دادند. به تدریج تعداد تمرین کنندگان این روش رو به افزایش گذاشت و این امر موجبات ترس حزب کمونیست چین را فراهم کرد. حزب کمونیست چین در سال ۱۹۹۹ میلادی، این گروه را غیرقانونی اعلام کرد و برای جلوگیری از نفوذ این روش معنوی در بین مردم تلاش‌هایی انجام داده‌است.

فالون دافا

از ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹ زمانی که حزب کمونیست چین شروع به شکنجه سرتاسری فالون دافا در کشور چین کرده‌است، فالون گونگ مورد توجه بین‌المللی واقع گردیده و دولت‌ها، سازمان‌های حقوق بشر و محققان بسیاری شکنجه و نقض فجیعانه حقوق بشر را در چین مورد بررسی قرار داده‌اند؛ که در این میان، دولت چین در برابر چنین اتهاماتی ایستادگی می‌کند. بر مبنای منابع در حال حاضر میلیون‌ها نفر از تمرین کنندگان فالون دافا بر اثر شکنجه و آزار کشته شده‌اند.سازمان عفو بین‌الملل اعتقاد دارد که سخت گیری‌ها در چین اهداف سیاسی داشته و نقض ابتدایی‌ترین حقوق بشر می‌باشد. نگرانی هااز بابت گزارشات زیادی از شکنجه و زندانی کردن‌های غیرقانونی در چین زیاد شده‌است. مجلس آمریکا دولت چین را برای آزار و اذیت شهروندان پیرو فالون دافا در آمریکا محکوم کرد و با تصویب ۴۳۰ رای به دولت چین اعلام کرد «شکنجه و آزارش را علیه تمرین کنندگان فالون دافا در ایالات متحده متوقف کند.همچنین جیانگ زمین رئیس سابق حزب کمونیست چین بارها به خاطر عامل اصلی این آزار در معرض اتهام قرار گرفته‌است.

فالون دافا

برای اولین بار فالون دافا در ۱۳ می۱۹۹۲ به وسیله آقای لی هنگجی در شهر چانگ چون به عموم معرفی گردید. بر مبنای صحبت‌های وی فالون دافا یک سیستم تزکیه بدن_ذهن می‌باشد که در گذشته تنها به رهروان منتخب انتقال پیدا می‌کرد و از آن به عنوان یک «متد تزکیه» سطح بالا نام برده که در گذشته نیاز به داشتن شین شینگ Xinxing (طبیعت یا سرشت ذهن، سرشت قلب، سیرت، ویژگی‌های اخلاقی) بسیار بالا و همچنین کیفیت مادرزادی بسیار والا داشت. در سال ۱۹۹۲ در نمایشگاه تندرستی شرق پکن فالون دافا عنوان ستاره مدرسه چی گونگ را گرفت و از آقای لی هنگجی به عنوان استاد نمونه چی گونگ قدردانی گردید. پس از ان از سوی انجمن‌های محلی چی گونگ از آقای لی هنگجی دعوت به عمل آمد واو با شرکت در سمینارهایی در شهرهای مختلف چین در مدت سه سال به آموزش تمرینات و آموزه‌های خود پرداخت. پس از آن فالون دافا به طور داوطلبانه انتشار پیدا کرد و از سال ۱۹۹۶ آقای لی هنگجی و پیروان اواین روش را به سایر کشورها معرفی کردند.

بر مبنای منابع او بیش از ۴۰۰ تقدیرنامه دریافت کرده و البته او دو بار کاندیدای جایزه صلح نوبل نیز گردیده‌است. متأسفانه زندگی نامه دقیقی از وی در دسترس نیست. بر مبنای بیوگرافی آقای لی هنگجی «تمرین تزکیه» (Xulian) را در سنین خیلی کم از استادان بسیاری از مدارس بودا و تائو فرا گرفته‌است. این بیوگرافی می‌گوید که او به وسیله Quan Jue دهمین وارث راه بزرگ مدرسه بودا در سن ۴ سالگی آموزش دید. سپس او در سن ۸ سالگی به وسیله استاد تائوئیستی تعلیم دید. وی از او در سن ۱۲ سالگی جدا شد و سپس او به وسیله استادی از مدرسه راه بزرگ به وسیله تائویستی موسوم به تائویست حقیقی که از کوه‌های چانگ بای changbai آمده بود تعلیم دید. گرچه دولت کمونیست چین سعی دارد وی را به عنوان یک انسان عادی جلوه دهد و حتی نقاط منفی را در زندگی‌نامه او وارد کند.

عقاید و تعالیم

به گفته آقای لی هنگجی فالون دافا نوعی چی گونگ سطح بالا می‌باشد. چی گونگ به روش‌های سنتی چینی گفته می‌شود که چی یا انرژی حیاتی را تزکیه می‌کنند که تنها در اواخر انقلاب فرهنگی همگانی گردید و اصولاً فقط در سطح شفا و حفظ سلامتی بودند. آقای لی هنگجی در سخنرانی‌های خود اظهار کرده که چی گونگ روش تزکیه‌است.تعالیم فالون دافا، تعالیمی هستند که در سنت چین به نام «فا»، “Fa” نامیده می‌شود. آقای لی ذکر کرده‌است که روش تزکیه او یک تزکیه واقعی برای بدن و ذهن است و بدن انسان در طی عمل تزکیه دستخوش تغییرات عظیمی می‌گردد.

در تعالیم کتاب جوان فالون به طور مکرر از بین رفتن وابستگی‌های انسانی، تأکید بر تقوا و عدم مقابله به مثل در زندگی اجتماعی فرد بیان شده‌است. این که انسان‌ها باید قلبی سرشار از نیک خواهی داشته باشند. وی در کتاب جوان فالون در مورد مسائلی از قبیل منشأ عالم هستی و منشأ نژاد انسانی نیز صحبت کرده‌است و اصول زندگی تزکیه کنندگان این روش براساس سه اصل «حقیقت» «نیکخواهی» و «بردباری» است. در سال‌های پس از ۱۹۹۹ آموزه‌های وی بیشتر حاوی اصلاح فای کائنات که به اختصار آن را «fa rectification» با ترجمه فارسی «اصلاح فا» می‌نامند و همچنین شماتت حزب کمونیست چین بابت آزار پیروانش می‌باشد.

فالون دافا

شکنجه سرتاسری فالون دافا (فالون گونگ) در چین
در عصر روز نوزدهم ژوئیه ۱۹۹۹، کنفرانسی توسط مقامات بلند پایهٔ حزب کمونیست چین به ریاست جیانگ زمین تشکیل شد. او با سوءاستفاده از قدرت سیاسی‌اش، شخصاً به افکار اعضاء جهت داد و تصمیم بر آغاز یک سرکوبی و مبارزهٔ همه‌جانبه علیه فالون گونگ گرفت. او فالون گونگ را به نام دولت چین ممنوع اعلام کرد. در برنامه‌ریزی استراتژی سرکوب، سه سیاست به کار برده شد: ”خدشه دار کردن آبرو و اعتبار [تمرین‌کنندگان فالون گونگ]، سوق دادن [آنها] به سمت ورشکستگی مالی و آسیب‌رسانی فیزیکی [به آنها]“. متعاقب آن مبارزات سرکوب‌سازی با تمام قدرت آغاز گردید.

شکنجه‌های وحشیانهٔ انجام گرفته بروی تمرین‌کنندگان فالون گونگ بسیار متنوع هستند. کتک زدن، شلاق زدن، شکنجه با شوک الکتریکی، قرار دادن شخص در سرمای شدید در حد یخ زدن، بستن با طناب، دستبند و پا بند زدن برای مدت طولانی، سوزاندن با شعله آتش، آتش سیگار و آهن داغ، دستبند زدن و آویزان کردن، اجبار به ایستادن یا زانو زدن برای مدت طولانی، کتک زدن با چوب نی یا کابل، سوء استفادهٔ جنسی و تجاوز به عنف تنها بخشی از این شکنجه‌ها را تشکیل می‌دهد. در اکتبر سال ۲۰۰۰ زندان‌بانان زندان ماسانجی‌یا (Masanjia) هجده زن تمرین‌کنندهٔ فالون گونگ را مجبور به درآوردن لباس‌ها بطور کامل کرده و آنها را به درون سلول‌های زندان مردها انداختند تا به آنها تجاوز کنند. تمامی این جرایم به طور کامل ثبت گردیده و لیست‌های بیشماری را تشکیل داده‌اند.

Falun Gong practitioner Tang Yongjie was allegedly tortured by prison guards, who applied hot rods to his legs, in an attempt to force him to recant his beliefs.

یکی از نمونه‌های این شکنجه‌ها که اخیراً نیز در برخی از رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد، بدین صورت است که اعضای بدن تمرین‌کنندگانی که در اردوگاه‌های کار اجباری زندانی شده‌اند اعم از کلیه، جگر و قرنیه چشم درحالی که زندانی زنده است از بدن آنها جدا گردیده به بیمارستان‌های مختلف در تایلند و بقیه نقاط جهان فروخته می‌شوند. بقایای اجساد نیز به درون کوره‌های زباله‌سوز ریخته شده و سوزانده می‌شوند. از آنجا که روند کار در اردوگاه بسیار فجیع و سبعانه است اکثر پرسنل کادر پزشکی به‌کار گرفته شده در آن دچار ضایعات و اختلالات شدید روحی و روانی هستند. برخی از آنان دست به خودکشی زده‌اند. هیچ‌کسی نمی‌داند چند اردوگاه مرگ این‌چنینی در چین وجود دارد!

فالون دافا

تحقیقات انجام شده در زمینه حفظ سلامتی
طبق آمار به دست آمده مزایای سلامتی در فالون گونگ قابل توجه بوده است. از جمله بررسی‌ها در داخل چین که توسط انجمن سلامت چین با حمایت دولت و به درخواست کمیسیون ملی ورزش چین بر روی مزایای سلامتی انجام شده بود، پیش از شروع آزار و شکنجه و ممنوع شدن این روش، بیش از ۹۹٫۸ درصد از افراد سلامتی و بهبودی از بیماری را پس از شروع به تمرین اعلام کردند. از دیگر موارد مطرح شده، ارتقا سطح کیفیت معنوی زندگی و ایجاد هماهنگی در خانواده بوده است.

کتاب «زندگی و آرزو» تجارب صدها تمرین‌کننده فالون‌گونگ در مورد قدرت شفا دهی بیماری این روش را از سرزمین چین و سراسر دنیا ارائه کرده است. بخش مختصری از این کتاب به فارسی ترجمه شده است. بیماری‌های درمان شده شامل انواع مختلف بیماری‌ها از جمله سرطان‌های پیشرفته و تومور مغزی تا درد مفاصل و استخوان و رماتیسم می‌شود.تمرین کنندگان این روش بیماری دیگران را درمان نمی‌کنند؛ بلکه هر شخص با انجام تمرین‌ها و پایبندی به اصول حقیقت نیکخواهی و بردباری در فالون دافا، رهایی از بیماری را تجربه می‌کند.

تعداد تمرین کنندگان
شمار دقیق تمرین کنندگان فالون دافا مشخص نمی‌باشد زیرا هیچ گونه نام‌نویسی یا عضویتی در فالون دافا وجود ندارد. روزنامه New York Times چاپ ۲۷ آوریل ۱۹۹۹ به نقل از دولت چین، تعداد آن را هفتاد میلیون اعلام کرده بود. بر مبنای وب گاه فالون دافا تعدادشان در حال حاضر رقمی بالای ۱۰۰ میلیون می‌باشد. روز ۱۳ می‌روز جهانی فالون گونگ است

آموزه‌های فالون‌گونگ

فالون‌گونگ فرد را قادر می‌سازد تا از لحاظ روحی و معنوی و جسمی با ابزار تکمیلی که تمرین‌ها است صعود کند. اصول این روش شامل حقیقت، نیکخواهی و بردباری می‌شود. این اصول در کنار یکدیگر اصول کیهان در نظر گرفته می‌شود که فرد در این روش سعی می‌کند تا خود را با این اصول منطبق کند. با در نظر گرفتن این اصول می‌توان خوبی را از بدی و نیکی را پلیدی تشخیص داد. ارزش نهادن به اصول اخلاقی و به اصول انسانی و تقوا از آموزه‌های فالون‌دافا است در فالون‌گونگ انجام تمرین‌ها و تأکید در بالا بردن ارزش اخلاقی در فرد (شین‌شینگ) شامل افکار و کردار فرد، آموزش داده شده است. بردباری، تحمل سختی‌ها با قلبی بخشنده و نیک‌خواه از دیگر موارد تأکید شده در رعایت شین‌شینگ فرد است. از دیگر موارد رها شدن از تمناها و افکار بد، شهوت، کشتن، حسادت، خودنمایی، رقابت و دیگر موارد است. فالون‌گونگ کمک می‌کند که فرد پیوسته و قدم به قدم پیشرفت کند.

برداشت اعضای بدن از تمرین‌کنندگان فالون دافا
با تحقیقات صورت گرفته توسط محققین حقوق بشر و وکلای حقوق بشر از جمله دیوید ماتاس و دیوید کیلگور اثبات شده است که تعداد زیادی از تمرین‌کنندگان فالون‌دافا به منظور برداشت اعضای بدنشان برای فروش توسط حزب کمونیست چین به قتل رسیده‌اند. این امر اولین بار در سال ۲۰۰۶ به خارج از مرزهای چین نفوذ کرد. تحقیقات ماتاس و کیلگور نشان می‌دهد که در چین می‌توان در کمتر دو هفته اعضای بدن دریافت کرد که شامل قلب، کبد، کلیه، قرنیه و شش می‌شود. این در حالیست که در کشورهای دیگر از جمله کانادا بیش از دو سال زمان لازم است که عضو مورد نظر که با بدن بیمار تطابق داشته باشد یافت شود.

فالون دافا

همچنین آمار فروش اعضای بدن در چین نشان می‌دهد که از زمان ممنوعیت تمرین فالون‌گونگ و از زمان شروع آزار و شکنجه توسط حزب کمونیست چین در سال ۱۹۹۹ در چین، تعداد آمار فروش اعضای بدن در چین به طرز عجیبی افزایش یافت.کتاب «محصول خونین» که توسط دیوید ماتاس و دیوید کیلگور وکلای حقوق بشر کانادایی نوشته شده است، اطلاعات دقیقی از برداشت اعضای بدن ارائه می‌دهد. کتاب «قلب من فروشی نیست» نیز در زمینه برداشت اعضای بدن در سال ۱۳۹۱ در ایران منتشر شد.

ا تان گاتمن، متخصص در امور چین نیز در کتاب خود با نام «قتل‌عام» بیش از ۵۲ مورد از موارد شکنجه و آزار تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ را با جزییات ذکر کرده است. برخی از موارد توسط اعضای خانواده افرادی که به قتل رسیدند در خارج از مرزهای چین بیان شده است و تعدادی نیز توسط خود افراد پس از آن‌که موفق به فرار از چین شده‌اند بیان شده است. در بسیاری از موارد نیز تمرین‌کنندگانی را که حاضر نبودند از عقاید خود دست بردارند، مجبور به کار در اردوگاه کار اجباری در چین کرده و به صورت دوره‌ای آزمایش‌های مختلفی بر آن‌ها انجام می‌شد تا در صورت یافتن فرد متقاضی از اعضای بدن وی استفاده کنند.

فالون دافا

براساس آمار به دست آمده بیش از ۶۴ هزار تمرین کننده فالون‌گونگ برای فروش اعضای بدنشان در چین به قتل رسیده‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد که برداشت اعضای بدن در سال‌های اخیر شامل مسلمانان اویغور و تبتی‌ها که حزب کمونیست همیشه قصد سرکوب آن‌ها را داشته است نیز می‌شود؛ اما بخش اعظم اعضای بدن را تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ تشکیل می‌دهند.

همچنین بخوانید:

فواید ورزش یوگا در زمان بارداری چیست؟

تصاویر روز بین المللی ورزش یوگا

فواید ورزش یوگا برای بیماران سرطانی

اعتقاد به موجودات فضایی
در فالون گونگ از وجود بعدهای مختلف و زمان مکان‌های متفاوت و وجود موجودات فضایی که قادرند در بین بعدها سفر کنند گفته شده است؛ و این امر که مفهوم زمان و مکان در بعدهای مختلف متفاوت است و از آن جا که دانش آن‌ها در سطح بالاتری از نوع بشر قرار دارند قادرند به راحتی در میان بعدها سفر کنند.آقای لی هنگجی در کتاب خود به نام جوان فالون درباره تفاوت زمان مکان‌های مختلف و بعدهای مختلف و وجود بشقاب پرنده‌ها که از سیارات دیگر می‌آیند و می‌توانند بین بعدها سفر کنند، صحبت می‌کنند.وی در سخنرانی دوم خود در کتاب جوان فالون که به فارسی نیز ترجمه شده است چنین می‌گوید:

«در مقایسه با موجوداتی با خرد بالاتر در سیارات دیگر در جهان بزرگ‌تر، سطح دانش و تکنولوژی نژاد بشری ما بسیار پایین است. ما حتی نمی‌توانیم در بعدهایی که در یک زمان و یک مکان وجود دارند نفوذ کنیم، در حالی که بشقاب پرنده‌ها از سیارات دیگر مستقیماً می‌توانند به بعدهای دیگر سفر کنند. مفهوم زمان و مکان کاملاً متفاوت است. به همین جهت، در یک چشم به هم زدن می‌آیند و می‌روند و آن‌قدر سریع است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را تشریح کند. »

لی هنگجی در نوشته‌های اخیرش به صورت صریح دربارهٔ این موضوع صحبت می‌کند که چگونه موجودات فضایی که از سیارات دیگر آمده‌اند، بر تکنولوژی و فرهنگ انسانها تأثیر می‌گذارند تا نقشه خود را برای جایگزین شدن با نژاد انسانها عملی نمایند.او در مقاله ای که در نسخه اینترنتی Time Asia در تاریخ ۱۰ می ۱۹۹۹ منتشر شده است چنین می‌نویسد:

«همان‌طور که می‌دانید علم جدید برای انسان توسط موجودات فضایی آورده شده است. آنها وقتی که انقلاب صنعتی در غرب شروع شد آمدند. آن‌ها با ریاضیات و شیمی شروع کردند – از دانش سطحی و اولیه زمان‌های پیشین شروع کردند – و به درون ماشینهای مدرن رخنه کردند، و عاقبت به کامپیوترهای امروزی توسعه یافتند. همان‌طور که توسعه بیشتر ادامه می‌یابد هدف نهایی شان جای انسانها را گرفتن خواهد بود. تعویض چگونه صورت می‌گیرد؟ همان‌طور که گفتم، در بدن انسان‌های امروزی تقریباً همه یک لایه از بدنی را دارند که توسط موجودات فضایی به وجود آمده است. چرا این را می‌گویم؟

زیرا تمام علمی که آن‌ها در شما القا کرده‌اند در ذهن شما یک شیوه منحرف شده بشری را ایجاد کرده‌اند. انسانی شبیه این هرگز در هیچ‌کدام از تمدن‌های قبلی بشری وجود نداشته است. وقتی ذهن شبیه آن است، بدن هم به همان شکل است. همان‌طور که می‌دانید هر سلول در بدن شما، شما است، و مغز شما به مغز هر کدام از سلولهای شما مرتبط است. در این حالت، روند فکری درون سلولهای بی شمار در بدن شما همگی افکار منحرف شده انسانها هستند، و تمامی بدن شبیه آن شده است. این مصادف با این می‌شود که چرا خدایان دیگر انسان را به عنوان انسان در نظر نمی‌گیرند. وقتی که انسان دیگر انسان نیست، فایده این که خدایان آن را نجات دهند چیست؟ »

هنگامی که مصاحبه‌کننده ای از نشریه Time از او در مورد این موجودات سؤال می‌کند، لی هنگجی در پاسخ بیان می‌نماید که آنها به نوعی شبیه انسانها هستند، اما بینی‌هایی دارند که «از استخوان ساخته شده است». او برای پشتیبانی از ادعایش به مصاحبه‌کننده می‌گوید که دانشمندان آمریکایی در حال حاضر چند موجود فضایی را شناسایی کرده‌اند.

فالون دافا

دکتر بنجامین پنی در کتاب خود عنوان می کند که عقاید لی هنگجی در مورد موجودات فضایی، به طور واضحی بین سالهای 1995 (که هنوز در چین اقامت داشت) و 1999 (که برای دو سال در آمریکا ساکن بود) تغییر کرده است. در سخنرانی های ابتدایی، لی هنگجی موجودات فضایی را به عنوان هدایت کنندگان سفینه های فضایی معرفی می کند که قادرند در سراسر کیهان و در میان ابعاد مختلف سفر کنند. این در حالی است که پنی معتقد است که گفته های او پس از سال 1999 شامل مواردی مانند تلاش موجودات فضایی برای جایگزین کردن نژاد انسانها و تبانی آنان با برخی دولتها نیز می شود.

با توجه به همزمانی شروع این تغییرات با پخش دوبله چینی مجموعه تلویزیونی پرونده‌های اکس و مشابهت بیانات لی هنگجی با محتوای این مجموعه تلویزیونی، آقای بنجامین پنی این احتمال را مطرح می سازد که دیدگاههای لی هنگجی تحت تاثیر تماشای این برنامه قرار گرفته باشد. همچنین این احتمال را بیان می کند که ایشان در زمان اقامت در آمریکا با چنین مباحثی آشناتر شده باشند.

نماد فالون

نماد فالون دافا، فالون یا چرخ قانون است. این نماد مینیاتوری از جهان است. نماد وسط که سواستیکا یا سریواتسا نام دارد در ۲۵۰۰ سال پیش در بسیاری از مکان‌های دنیا از جمله هند و یونان شناخته شد. این نماد هیچ گونه مفهوم طبقاتی را در برندارد. سواستیکا در هند نمادی از خوشبختی در نظر گرفته می‌شود.

“فالون دافا” یا “فالون گونگ” ( روش تزکیه و تمرین برای ذهن و بدن )

 

ادامه مطلب  بهترین کلینیک های درمان موثر لکنت دراستان تهران 09121623463

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک رسالت عظیمیه

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در حصار بالا

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در سرجوی

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در جهانشهر

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در بلوار جمهوری شمالی

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در کوی کارمندان شمالی

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در کوی اتحاد

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در همت آباد

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در ویلا

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در کوی بنفشه

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

 

ادامه مطلب  الو دکتر لکنت در انارک

Related posts