کلینیک جامع توانبخشی در کرج:چگونه درس بخوانیم؟

خود را از خستگی محافظت کنید

کلینیک جامع توانبخشی در کرج:چگونه درس بخوانیم؟

بهترین روش درس خواندن چیست؟ مسیر موفقیت در آزمون ورودی مشترک یا هر آزمون رقابتی دیگر، مسیری طولانی همراه با آزمون و خطاست.
چگونه درس بخوانیم؟

چگونه درس بخوانم؟ این سوال همه دانش آموزان و دانشجویان است. با همه این اوضاع، اعتقاد داریم که با رعایت روش علمی و اصولی که شامل چند گام ساده، پایه‌ای و کاربردی هست، می توانید این احساسات منفی را از خودتان دور کنید. این چیزی هست که بهترین¬ها از ابتدا روی آن تمرکز می‌کنند درحالی‌که دیگران از آن غافل هستند.

همچنین، این نکته‌ها و پیشنهادها به شما کمک می‌کند تا ده ساعت مطالعه مفید بدون هیچ افت بازدهی داشته باشید که روزگاری غیرممکن به نظر میرسید.

چگونه درس حفظ کنیم؟

تکنیک های درس خواندن

چگونه درس بخوانیم تا 20 بگیریم؟

1- سالم بخورید

شاید، کلیشه‌ترین نکته برای همیشه بوده و هست اما درسته که کلیشه‌ای است ولی بارها و بارها استفاده‌شده و دلیلش هم فقط اینِ است که جواب می‌دهد!

اگر قصد دارید که برای مطالعه جدی بیش از ده ساعت در روز اختصاص بدید، اغلب متوجه خواهید شد که خوردن چیزی، رادار مغزتان را فعال نگه می‌دارد. مطالعه چنین ساعات طولانی نیاز به استقامت روحی دارد و به همین دلیل مقدار مناسب تغذیه در فواصل زمانی مناسب ضروری است پس نوشیدن آب در فاصله‌های منظم را فراموش نکنید.

2- زنگ تفریح کافی داشته باشید

علی‌رغم اینکه ممکن است کسی نخواهد جریان مطالعاتش را متوقف کند اما باید توجه داشته باشید که تفریح داشتن، ضروری و مهم هست.
همه ما در روش‌های متفاوتی مطالعه می‌کنیم و سبک‌های متنوعی داریم. می‌خواهم دو روش را به شما بگویم که روش اول به این صورت هست:

ادامه مطلب   معرفی مراکز و کلینیکهای در مان قطعی لکنت زبان 09121623463| تهران شهرک امید خیابان ولیعصر

• شما می‌توانید تصمیم بگیرید و بر اساس اینکه چطور مطالعه می¬کنید استراحت¬تان را ساماندهی کنید.
• شما می‌توانید مطالعه کنید و وقت تان را به بازه¬های یک ساعته یا 45 دقیقه‌ای تقسیم کنید.
• بعد از سپری شدن هرکدام از این بازه‌ها، استراحت کنید.

و روش دوم هم به این صورت است که:

• اول، برای خودتان برحسب فصل‌ها، عنوان‌ها، تعداد سؤالاتی که باید پاسخ داده شود، اهداف را مشخص کنید.
• هر باری که به هدف مشخص‌شده خودتان رسیدید، می‌توانید استراحت کنید.
• چند دقیقه از وقت استراحت تان را به حرکات کششی پا اختصاص بدید و نیرویی تازه کنید.

چیزی که ممکن هست به نظر برسد این است که چند دقیقه استراحت، به طرز باورنکردنی باعث می‌شود به لحاظ جسمی شاداب و سرحال باشید و احساس جوانی کنید. این کار همه خستگی¬ها را در پایان ده ساعت، از بدنتان بیرون می‌کند.

3- هوشمندانه از مابقی زمان استفاده کنید

چگونه درس بخوانیم
کارها را دسته بندی کنید

چون بیش از ده ساعت در روز مطالعه می‌کنید دلیل نمی‌شود تفریح نداشته باشید و کارهایی که از انجامش لذت می‌برید را انجام ندهید. اجازه ندهید که مطالعات روی سرگرمی‌ها و فعالیت‌های فوق‌برنامه‌تان سایه بیندازد. ازآنجایی‌که زمان مطالعه موضوعی شخصی هست، می توانید زمان استراحت¬تان را در بازه‌های 2-5 ساعت تنظیم کنید و اگر دوست داشته باشید در ساعت‌های عصر بدوید یا ورزش موردعلاقه‌تان را بازی کنید.

شما می‌توانید ساز موسیقی بنوازید، آخرین فصل فیلم “خانه پوشالی” تماشا کنید و یا مطلب جدیدی را بخوانید. با انجام این فعالیت‌ها، از اینکه شما کار مورد علاقه لذت‌بخش¬تان را انجام ندادید، احساس خواب‌آلودگی نمی‌کنید. علاوه براین، می‌توانید در صورت مطالعه طولانی‌مدت به‌طور منظم و یکنواخت هم استراحت کنید.

ادامه مطلب  ساعت به ساعت موضوع کرونا در قم رصد شود

4- محیط مطالعه تان را تغییر بدید

در صورت مطالعه طولانی‌مدت، ممکن است حتی روزها در اتاق خود بمانید و فقط برای خوردن یا برای چند دقیقه صحبت با پدر و مادر خود از اتاقتان خارج بشوید. اما اگر کیفیت زمان مطالعه¬تان به‌جایی که شما مطالعه می‌کنید وابسته نباشد. همیشه سعی کنید محیط مطالعه تان را تغییر بدید. ممکن است حتی خواهان یک تغییر کوچک هم نباشید اما باید بدانید که شما نیاز به تغییر دارید.

نداشتن استراحت کافی، مثل یک بلیط تک‌سفره به‌سوی افسردگی هست بنابراین مهم است جلوی هر چیزی که ممکن است باعث خستگی مداوم شما بشود را بگیرید. هر روز در یک اتاق بودن برای ده ساعت می‌تواند منجر به افسردگی بشود. در عوض شما می‌توانید مطالعه را در اتاق نشیمن، اتاق پدر و مادرتان یا کتابخانه انجام بدهید.

5- متنوع مطالعه کنید

چگونه بیش از 10 ساعت درس بخوانیم
درس و کتاب

اگر بدانید که چطور مطالعه کنید و چه کاری برایتان خوب است، کارهای شکفت انگیزی را می‌توانید با این آگاهی انجام بدید. آیا شما بیشتر از شاگردی که هستید که می‌خواهد به‌صورت بصری/شنوایی و یا حتی بیشتر از یک نفر زبان‌آموز هستید؟ بسته به هرکدام، باید از زبان‌های متنوع جهت یادگیری استفاده کنید.

به‌جای خواندن صرف از یک جزوه و پاسخ به سؤالاتش، می‌توانید سخنرانی¬های ویدئویی تماشا کنید که ممکن است یادگیری ساده‌تری را برای شما به همراه داشته باشد. هیچ‌کسی نمی¬تواند مطلبی را بخواند و در همان بار اول، همه‌چیز را درک کند. در اینجاست که آموزش آنلاین مفید واقع می‌شود. محتوای خواندن در آموزش آنلاین فراهم است و مفاهیم تدریس شده در ویدیوهای آنلاین به‌راحتی قابل درک و یادگیری هستند. بعد از اتمام مطالعه، آزمون¬ها و کوییز¬های آنلاین متنوعی برای سنجش میزان یادگیری شما نیز وجود دارد.

ادامه مطلب  ::Best Top 10 Lists:: بهترین دکتر لکنت زبان کرج :: مركز تحقيقات ايمنولوژي ، آسم و آلرژي رازي

6- با انگیزه باشید

آزمون ورودی مشترک مانند یک مسابقه طولانی هست که اگر می‌خواهید رتبه بالایی در آن به دست بیاورید می‌بایست بدون مکث و تردید آن را شروع کنید. برخی اوقات ممکن است اشتیاق کمتری برای مطالعه داشته باشید و احساس تسلیم شدن کنید. در اینجاست که نیاز دارید تا انگیزه خود را حفظ کنید.

شما میتوانید این دو کار را انجام بدهید:

• با یک مربی صحبت کنید که می‌تواند والدین، برادر یا خواهر، دوستان و معلمانتان باشد.
• نقل و قول‌های انگیزشی بخوانید که وقتی سطح انگیزه¬تان پایین می‌آید خیلی ساده و به‌دردبخور هستند. در اینجا، فهرستی از یازده نقل و قول انگیزشی عالی برای آزمون ورودی مشترک شما وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید. (تذکر: این بخش در واقع رفرنس دهی به یکی دیگر از مطالب سایت JEE هست و ذکر آن محلی از اعراب ندارد)

7- در دنیای احتمالات زندگی نکنید

فکر کردن به آینده فقط برای دانش آموزان دبیرستانی، امری طبیعی هست بخصوص دانش‌آموزانی که می‌خواهند خودشان را در یک آزمون رقابتی مثل آزمون ورودی مشترک نشان دهند. به همان اندازه‌ای که برنامه‌ریزی برای آینده مهم است، انجام این کار در حد و اندازه خودش و طوری که همه افکارتان را درگیر نکند موضوعی حیاتی و کلیدی به‌حساب می‌آید.

استرس نداشته باشید و در دنیای “چی میشه اگر” زندگی نکنید.

چی میشه اگر زیاد مطالعه کنم و در آزمون ورودی مشترک شکست بخورم؟
چی میشه اگر روز آزمون ورودی مشترک مریض بشم؟

حقیقت این است که کار نکشیدن از مغز منجر به استرس غیرضروری می‌شود طوری که با شیب لغزنده تا جایی پیش می‌روید که نتوانید آزمون ورودی مشترک را با موفقیت پشت سر بگذارید. به‌جای آن، تمرکز کنید و الان سخت کار کنید و اجازه بدهید سخت‌کوشی شما در آینده جای شما صحبت کند.

ادامه مطلب  بهترین مرکز نروفیدبک در کرج:رژیم لاغری کربوهیدرات

مجموعاً، دستیابی به ده ساعت مطالعه مفید بدون احساس از دست دادن انرژی و تداوم آن کاری ساده است.
در سفر خود به سوی پیروزی و تعالی، موفق باشید.


با رعایت این نکات میتوانید برای ساعت های بیشتری مطالعه مفید داشته باشید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرمباشید.

چگونه درس بخوانیم؟

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  صوفی آباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک ظفر

رجایی شهر (گوهردشت )

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  شهرک بهارستان شرقی

Related posts