کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:تکالیفی برای والدین و دانش آموزان با اختلال بیش فعالی/نقص توجه بخش ششم

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در گلستان اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک ارم اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک شهید حسینی اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در چهار باغ اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک وحدت (راه آهن ) اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در واریان شهر اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در کلاک بالا اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در کلاک پائین اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در حصار اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در احمدیه اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک جهان نما آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

کلینیک تخصصی توانبخشی سیاوش عطایی:تکالیفی برای والدین و دانش آموزان با اختلال بیش فعالی/نقص توجه بخش ششم
درمان
درمان هایی که برای اطفال (ADHD) به کار میرود می‌تواند به چهار دسته تقسیم گردد:
○ آموزش پدر و مادر
○ آموزش آموزگاران
○ بکارگیری کلاسهای ویژه درمان دارویی و
○ درمان‌های روان شناختی توسط دکتر متخصص.

آموزش پدر و مادر و معلمین قسمت مهمی از درمان را تشکیل می‌دهد و شامل دو بخش است:
● آموزش برای شناخت بیماری توسط دکتر متخصص
● آموزش برای بکارگیری شیوه‌های درمانی.

پدر و مادر میبایست این اختلال را بعنوان یک نقص نه چندان شدید در فازهای ابتدائی رشد مغز دانسته و به فرزند خود به دید کودکی تنبل، نافرمان، شرور و فضول که چنانچه بخواهد می‌تواند رفتاری طبیعی داشته باشد نگاه نکنند، بلکه او را کودکی اگاه باشند که سعی میکند با درماندگی خود که خارج از کنترلش است، کنار بیاید.

پدر و مادر میبایست روش‌های دیگری برای ترغیب، تحکیم اعتماد بنفس و ایجاد احساس کامیابی در کودکشان بیابند. فعالیت ورزشی، هنری، فنی، اجتماعی می‌تواند مهلت هایی برای نمایان کردن توانائی‌های این کودکان ایجاد نماید. انتظار می‌رود معلمان عزیز مقطع ابتدایی با عنایت به مطالب فوق در جلسات معلم با اولیاء موارد را متذکر شوند. با این عمل می‌توان با یک تعامل دوطرفه از پیدایش مشکلات بعدی ممانعت نمود.

دانستن این نکته لازم است که درمان سریعی برای این مشکل وجود ندارد، می‌بایست اول سعی کنیم این مشکل را در همون مقطعی که هست کنترلش کنیم. که این نکته خیلی پراهمیت است، بعد با استمرار در این امر می‌توانیم به مداوا برسیم:

ادامه مطلب    کلینیک گفتاردرمانی سیاوش عطایی 09121623463 | تهران بزرگراه کاشانی فرعی سازمان آب

♻۱- بچه‌ها کارهایی را انجام میدهند که ما انجام می‌دهیم: پدر و مادر الگوی فرزند خود هستند آنچه آن‌ها انجام میدهند آنها نیز طوطی وار انجام میدهند یادمان باشد برای یاد دادن کاری باید خودمان هم انجام بدهیم نه فقط صحبتش را بکنیم ما بایست از کلمه لطفاً بهره ببریم تا آن‌ها نیز آنرا بیاموزند.

♻۲- احساساتمان را به آن‌ها نشان بدهیم: احوالمان را در قبال رفتارشان صادقانه بگوئیم زیرا ما آینه رفتار او هستیم می‌بایست در نوع رفتار و گفتارمان دقت کنیم زیرا الگوی رفتاری و کاری او هستیم آن‌ها حتی امورات ما را با عواطف ما ضبط میکنند.

♻۳- آن‌ها را ترغیب به امورات خوب بکنیم: در قبال پیشرفت و انجام کار خوب ترغیب شوند، ترغیب در قبال کار خوب ولو با جمله‌های مثبت، من به تو افتخار می‌کنم که فرزند من هستی!!!

♻۴-برقراری ارتباط مستقیم و قوی: با او ارتباط قوی و رو در روی داشته باشیم در مقابلش قرار بگیریم، وقتی ما به فرزندمان نزدیک می‌شویم و از دریچه قدرت (بلند قدی، قوی بودن و …) استفاده نکنیم، بنشینیم و با او حرف بزنیم هم قامت و هم کلام احساسی او شویم.

♻۵- شنونده خوبی برای گفته‌های آن‌ها با شیم: بگذاریم عقایدش را بگوید تا گرفتار نا امیدی نشوند بنوعی آن‌ها بایست انرژی گفتاری خود را تخلیه کنند در این راه باید حوصله و وقت بگذاریم.

♻۶- به قولهایمان عمل کنیم: سعی کنیم قولهایی بدهیم که از عهده انجام آن‌ها بر بیائیم.
و آن‌ها نیز بیاموزند که به وعدهای خود عمل کنند.

♻۷- لوازم با ارزش را از دسترس آن‌ها دور کنیم: به خاطر رفتارهایشان که غالباً تکانشی و بی قانون است بایست پیشگویی کنیم و برای فقدان برخورد فیزیکی با لوازم با ارزش و قیمتی آن‌ها را دور از دسترس قرار دهیم تا با این کار جلوی ضرر مادی و رنجش بعدی را بگیریم.

ادامه مطلب  بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج:7 دلیل اصلی کمردرد

♻۸- مشخص کردن مرزها: خط کشی‌ها، دایره حرکتی می‌بایست میزان دخالت در امورات فرزندانمان رامشخص کنیم و لزوم انجام آن را بسنجیم و میزان جواب منفی به آن‌ها را پائین بیاوریم تا از پیدایش کشمکش جلو گیری شود.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان ایلام
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان ایوان
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان بدره
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان دره‌شهر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان دهلران
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهرستان سیروان

Related posts