تخصصی ترین توان بخشی در کرج:8 مشکل سلامت که در تابستان تشدید می‌شوند

تخصصی ترین توان بخشی در کرج:8 مشکل سلامت که در تابستان تشدید می‌شوند

گرفتگی های عضلانی, بیماری های خودایمنی

ماه های گرم سال می تواند موجب تشدید بیماری پوستی روزاسه شودhttp://speech-therapy.ir

 

گرم شدن هوا و فرا رسیدن فصل تعطیلات بهانه های خوبی برای لذت بردن از این فصل محسوب می شوند.

اما در شرایطی که بسیاری از ما به دلایل مختلف در انتظار فرا رسیدن تابستان هستیم، این فصل می تواند برای برخی افراد ناخوشایند باشد زیرا موجب شعله‌ور شدن برخی مشکلات و نگرانی های سلامت شده یا برخی بیماری ها را تشدید می کند.

 

سرماخوردگی

ویروس های تابستانی تنها 25 درصد به اندازه ویروس های زمستانی شایع هستند، اما به طور معمول موجب نوع متفاوتی از میکروب به نام انتروویروس (Enterovirus) می شوند که می تواند معده درد به همراه علائم تنفسی را موجب شود. ورزش شدید می تواند شما را هرچه بیشتر مستعد ابتلا به بیماری سازد، از این رو بهتر است در انجام تمرینات خود زیاد سخت نگیرید.

 

گرفتگی پا

مطالعه ای جدید نشان داده است که تجربه گرفتگی پا و درد ناشی از آن طی تابستان حدود دو برابر شایع‌تر از زمان های دیگر سال است. نورون های حرکتی در پاهای انسان ممکن است طی تابستان تغییراتی را تجربه کنند که احتمال وقوع گرفتگی های عضلانی را افزایش می دهند. تامین آب مورد نیاز بدن و صحبت با پزشک درباره رژیم دارویی می تواند در مقابله با این شرایط موثر باشد. برخی داروها، مانند ادرارآورها، احتمال تجربه گرفتی های عضلانی را افزایش می دهند.

 

گرفتگی های عضلانی, بیماری های خودایمنی

 گرما موجب اگزما یا تشدید آن در شما می شوند

 

ادامه مطلب  کار درمانی در شهرک هفده شهریور

روزاسه

ماه های گرم سال می تواند موجب تشدید این بیماری پوستی شود. روزاسه شرایطی التهابی است که خود را با قرمزی قابل توجه پوست و راش های پوستی نشان می دهد. شعله‌ور شدن بیماری می تواند در ماه های گرم سال با تکرر بیشتر رخ داده و مدت زمان آن طولانی‌تر باشد. آلوئه ورا و پروبیوتیک های موضعی می توانند به تسکین پوست کمک کنند.

 

بیماری های خودایمنی

بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری ام اس متوجه شده اند که گرما می تواند علائم آنها را وخیم‌تر سازد. برای حدود 70 درصد از بیماران مبتلا به لوپوس نیز نور خورشید می تواند محرک راش های پوستی، خستگی و درد مفصلی باشد. استفاده از شلوارهای سبک، پیراهن های آستین بلند، کلاه و محصولات ضد آفتاب می تواند به مقابله با این شرایط کمک کند.

 

اگزما

افزون بر گرما و رطوبت، تابستان به معنای تعریق، کلر، و محصولات ضد آفتاب نیز است. و اگر پوست حساسی داشته باشید، این شرایط می تواند به معنای بروز مشکل باشد. محرک هایی که موجب اگزما یا تشدید آن در شما می شوند را شناسایی کرده و از آنها پرهیز کنید.

 

گرفتگی های عضلانی, بیماری های خودایمنی

 گرما یکی از شایع‌ترین محرک های میگرن است

 

سنگ کلیه

نتایج یک مطالعه در دانشگاه تگزاس نشان داد که با افزایش دما، نرخ ابتلا به سنگ های کلیه نیز افزایش می یابد. این احتمالا به دلیل عدم تامین آب مورد نیاز بدن در فصل تابستان است. با هیدارته نگه داشتن بدن و کاهش میزان قند و سدیم مصرفی در رژیم غذایی می توانید از این شرایط دردناک پیشگیری کنید.

 

ادامه مطلب   کلینیک تخصصی درمان کامل لکنت زبان | تهران سامیان فرعی عاصفی

آسم

سطوح آلودگی هوا و مه دود به طور معمول در فصل تابستان افزایش می یابد که زنگ خطر را برای افراد مبتلا به آسم به صدا در می آورد. در فصل تابستان پیش از این که خانه را ترک کنید بهتر است ابتدا کیفیت هوا را بررسی کنید و در صورت مواجهه با شرایط نامناسب تا حد امکان از حضور در فضای بیرون پرهیز کنید.

 

میگرن

ممکن است این گونه به نظر برسد که میگرن های شما به صورت تصادفی رخ می دهند، اما آنها اغلب در واکنش به محرک های خاصی شکل می گیرند. گرما یکی از شایع‌ترین محرک های میگرن است. نتایج یک مطالعه نشان داد که با هر 9 درجه افزایش دما، موارد میگرن نیز افزایش یافته اند. برای کاهش خطر بدن خود را هیدراته نگه دارید.

کلینیکهای گفتاردرمانی علویجه , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی فرخی (شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی فریدون‌شهر , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی فلاورجان , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی فولادشهر , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی قهدریجان , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کاشان , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کرکوند , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کلیشاد و سودرجان , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کمشجه , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کمه , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کهریزسنگ , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کوشک (اصفهان) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کوه‌پایه (شهر) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گز (برخوار و میمه) , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گلپایگان , بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گل‌دشت (اصفهان) , بهترین

Related posts