بهترین کلینیک نوروفیدبک سیاوش عطایی در کرج:علت تورم غدد لنفاوی چیست؟ + درمان خانگی ورم غدد لفاوی

گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین

بهترین کلینیک نوروفیدبک سیاوش عطایی در کرج:علت تورم غدد لنفاوی چیست؟ + درمان خانگی ورم غدد لفاوی

اگر با تورم در ناحیه تحت فکی و اطراف گردن خود مواجه شدید ممکن است مبتلا به اختلالات غدد لنفاوی شده باشید. با مراجعه به متخصصین غدد علت را جویا شوید آن ها برای تشخیص بهتر برای شما سونوگرافی و بیوپسی یا FNA و آزمایشات تکمیلی تجویز خواهند کرد. در ناحیه گردن، زیربغل و کشاله ران غدد لنفاوی وجود دارند که در صورت مواجه با هرنوع عفونت ممکن است متورم شده و واکنش نشان دهند. کوچکترین تورم در این نواحی از بدنتان را جدی بگیرید چون می تواند هشداری برای ابتلای شما به بیماری های بدخیم باشد.

غدد لنفاوی همچنین بخشی از دستگاه زهکشی بدن است که ضایعات حاصل از جنگ با عفونت را جمع می‌کنند. غدد کوچک‌تر پراکنده در بدن به تعداد گره‌های لنفی بزرگ‌تر می‌ریزند که در چند نقطه تجمع یافته‌اند، از جمله در زیر بغل، کشالهٔ ران و کنار آرواره‌ها. گاهی این گره‌ها در پاسخ به عفونت در ناحیه‌ای دورتر متورم می‌شوند.

محل تورم غدد لنفاوی اغلب کجای بدن است؟
غدد لنفاوی در بدن زیر پوست است مثل زیر بغل کنار گردن کشاله ران زیرفک بالای ترقوه جای دارد غده زیر به عنوان غده زیر بغلی شناخته می شود آسیب و عفونت دست علت تورم این غده است خارشی هم که بر اثر تیغ زدن زیر بغل ایجاد میشود ممکن است موجب تورم غدد زیر بغل باشد که در موارد نادری ممکن است باعث سرطان سینه یا غددمرکب از لنف شود .

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج مهرشهر خیابان ارم فرعی ۴ – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

تورم غدد لنفاوی در ران ها
تعدادی از غدد لنفاوی در کشاله ران قرار دارد ، این غدد زمانی که دستگاه تناسلی ،کشاله ران ،پا و انگشت عفونت و آسیب می بینند متورم می شود.انواع مختلف سرطان موجب تورم این ناحیه می شود.عفونت و تومور در کبد سینه شکم گردن باعث تورم غدد لنفاوی میشود.چگونه تورم غدد لنفاوی را درمان کنیم غدد لنفاوی متورم معمولا بدون هیچ درمانی کوچک تر میشود اگرچه پزشک پیشنهاده کنترل را میدهد

اگرغدددر اثر عفونت متورم شوند باید داروی آنتی بیوتیکی و ضد ویروسی برای مقابله با ویروس مصرف شود در موارد که علت تورم سرطان باشد باید غدد درمان شود تا به اندازه طبیعی باز گردد.اگرچه آنتی بیوتیک و ضد ویروس ها عفونت و اندازه غدد لنفاوی را کاهش میدهند اما ممکن است حدود چهار هفته زمان ببرد.

نسخه طبیعی برای درمان تورم غدد لنفاوی

انواع مختلف نسخه های خانگی موثر و بدون عوارض برای درمان تورم غدد لنفاوی وجود دارد.

درمان تورم غدد لنفاوی کمپرس آب گرم

کمپرس آب گرم نسخه قدیمی برای کاهش تورم غدد است وقتی کمپرس آب گرم را روی موضع قرار دهید ،دما باعث جریان خون می شود که درد و تورم را کاهش می دهد .مطالعات نشان داده بین گرما و عدم فعالیت ویروسها ارتباط وجود دارد ؛دستمالی را در آب گرم خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید و ده دقیقه روی موضع بگذارید این کار را چند بار در روز انجام دهید یا اینکه روزانه چند بار موضع را با آب گرم بشویید تا تورم از بین رود.

ادامه مطلب       انتخابات گفتاردرمانی#سیاوش عطایی کاندیدا هیت مدیره انجمن گفتاردرمانی ایران  بهمن 98 : تهران شهرک سئول فرعی پیوند۲

ماساژ برای درمان تورم غدد لنفاوی

یکی دیگر از نسخه های طبیعی ماساژ غدد لنفاوی یا اطراف آن است ، ماساژ خوب غددرا تحریک می کند و ناخالصی هایی که در آن جمع شده را بیرون میریزد بدین وسیله کمک می کند تا تورم کاهش یابد.برای کاهش تورم غدد لنفاوی بخش مورد نظر را با نوک انگشتان به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید، این کار را دو یا سه بار در روز انجام دهید.

آب و نمک نسخه قدیمی برای درمان تورم غدد لنفاوی

افرادی که از تورم غدد گردن که ناشی از سرماخوردگی و گلودرد است رنج می برند قرقره کردن آب و نمک درمان موثری است ،نمک منیزیم یا نمک دریا خاصیت ضد التهابی و درمان بخشی بسیار عالی دارد. برای این کار در یک فنجان آب گرم نصف قاشق نمک بریزید و خوب ترکیب کنید این مخلوط را خوب قرقره و 2 تا 3 بار در روز این کار را تکرار کنید.

سیر درمان گیاهی و سریع تورم غدد لنفاوی

سیر از دیرباز جزء داروهای گیاهی بوده است، مطالعات نشان داده سیر خاصیت آنتی باکتریایی و آنتی اکسیدانی ضد دیابتی و از لخته شدن خون جلوگیری میکند بدون شک این ویژگی سیر تورم غدد لنفاوی را کاهش میدهد.برای درمان تورم این غدد با سیر دو یا سه بوته سیر خام را در هفته مصرف کنید.

درمان و رفع تورم غدد لنفاوی با سرکه سیب

یکی دیگر از داروهای طبیعی درمان تورم سرکه سیب باور کنید که واقعا خاصیت درمانی شگفت انگیزی دارد ،سرکه محیط الکلی ایجاد میکند و همچنین پ هاش بدن را درسطح بالایی حفظ می کند. مطالعات نشان داده سرکه خاصیت پاک کنندگی دارد وسطح آنزیم و ویتامین در بدن را بالا میبرد البته بیشتر خاصیت آنتی باکتریایی و آنتی اکسیدانی ان باعث درمان عفونت ها میشود.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج مهرشهر خیابان شهرداری فرعی۱۱۹ – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

1فنجان سرکه را با یک فنجان آب ترکیب و دستمالی را در آن خیس کنید و روی موضع بمالید بعد از 5 دقیقه با آب گرم بشویید و خشک کنید اینکار را حداقل دو بار در روز انجام دهید.

عسل هم تورم غدد لنفاوی را درمان می کند

عسل خاصیت درمانی عجیبی دارد وخاصیت ضدالتهابی آن به کاهش درد و تورم کمک می کند.

نسخه درمان تورم غدد لنفاوی با عسل و آبلیمو

یک فنجان آب را با2ق عسل و مقداری آب لیمو ترکیب و یک هفته هر روز بنوشید
همچنین می توانید 15 دقیقه عسل را روی موضع بمالیدو با آب گرم بشویید این کار را سه بار در روز انجام دهید.
زردچوبه ادویه ای برای درمان تورم غدد لنفاوی

یکی دیگر از داروهای گیاهی زردچوبه است که غنی از آنتی اکسیدان و تاثیر ضد التهابی دارد.
1ق زردچوبه با مقداری عسل ترکیب و روی موضع بمالیدو دقیقه بعد با آب گرم بشویید اینکار را دو بار در روز انجام دهید.
درمان سریع و راحت تورم غدد لنفاوی با روغن نعنا

بعضی افراد که نعناع رامی جوند می دانند دهان را خنک میکنند ، نعناع نه تنها دهان بلکه پوست را هم خنک میکند .مالیدن روغن نعناع روی موضع باعث می شود جریان خون بالا برود .،عناع خاصیت مسکنی دارد و حاوی مواد معدنی مثل منگنز کلسیم ویتامین آ ث منیزیم است.
برای درمان تورم غدد لنفاوی چند قطره از این روغن را روی موضع بمالید و 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید این کار را دو بار در روز انجام دهید.
برگهای ملوین تورم غدد لنفاوی را درمان می کند

ادامه مطلب  بابل پیشرو در تزریق واکسن کرونا در سطح کشور

ملیون چینی توانایی بالا بردن عملکرد سیستم ایمنی و کبد را دارد و به عنوان داروی مبارزه با دیابت ،خستگی و استرس استفاده می شود . استفاده از دمنوش این برگها در طب قدیمی چینی به عنوان داروی رفع تورم غدد لنفاوی مورد استفاده قرار می گرفته است.

 

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir

hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

 

اشعار ولادت حضرت محمد و امام جعفر صادق | نوحه زیبا تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص) اشعار ولادت حضرت محمد و امام جعفر صادق | نوحه زیبا تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص)عکس هایی از سریال بی قرار + اسامی بازیگران سریال بی قرار عکس هایی از سریال بی قرار + اسامی بازیگران سریال بی قرارزیباترین زنان سیاه پوست هالیوود (سلبریتی های جذاب سیاه پوست) زیباترین زنان سیاه پوست هالیوود (سلبریتی های جذاب سیاه پوست)اس ام اس تبریک تولد

 

Related posts