بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:همه چیز درباره یادگیری در خواب

داشتن خواب خوب برای یادگیری و تشکیل حافظه ضروری است. علاوه بر این ،دانشمندان توانسته اند خاطرات خاصی را در طول خواب به دست آورند و آن را تحکیم نمایند. با اینحال مکانیسم دقیقی که در مورد خواب و رخدادهای موجود در آن وجود دارد مشخص نیست.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ افرادی که کارتون آزمایشگاه دکستر را دیده اند حتما به خاطر می اورند که در ان اپیزود مشهوری وجود داشت که دکستر تلاش می کرد در خواب، زبان فرانسه را یاد بگیرد. برای اینکار، او دستگاهی را اختراع کرده بود که با اجرای عبارات فرانسوی در خواب، باعث یادگیری این زبان می شد.

ایده ای که در مورد یادگیری در خواب وجود دارد ذهن هنرمندان و دانشمندان را نیز به خود درگیر کرده است. اینکه یک روز بتوانیم خلاقیت و بهره وری خود را با یادگیری در خواب بهبود ببخشیم بسیار لذت بخش و جذاب است.

اما آیا چنین سناریویی به واقعیت خواهد پیوست؟ برخی از تحقیقات انجام شده نشان می دهد این موضوع ممکن است به واقعیت تبدیل شود.

دانشمندان به طور کلی در حال بررسی و درک شرایطی هستند که در آن، مغز در طول خواب به یادگیری می پردازد و خاطراتی را تشکیل می دهد. به عنوان مثال، مطالعات قبلی نشان می دهد خواب با حرکات غیر سریع چشم برای تحکیم خاطرات ضروری است.

همچنین مطالعات انجام شده بیان می کند اسپیندل های خواب که می توان آن را در الکتروانسفالوگرام در طول مرحله دوم خواب با حرکات غیر سریع چشم مشاهده کرد، برای تحکیم این خاطرات ضروری هستند. دانشمندان همچنین توانستند برخی از خاطرات خاص را هدف قرار دهند و با استفاده از نشانه های شنوایی دوباره آنها را فعال یا تقویت کنند.

ادامه مطلب  بهترین مرکز نروفیدبک در کرج:عادات و کارهای مضر برای بدن

با این حال، مکانیزم پشت چنین دستاوردهایی تا به امروز مرموز باقی مانده است.

محققان هم چنین در مورد اینکه چنین مکانیسم هایی می تواند در یادگیری اطلاعات جدید به مغز کمک کند نیز شک داشتند. بنابراین، یک تیم از محققان تصمیم گرفتند تحقیقی در این زمینه انجام دهند. اسکات کیرنی، از دانشگاه یورک در انگلیس، با برنارد استاریسینا، از دانشگاه بیرمنگام شروع به تحقیق در این زمینه کردند. یافته های آنها در مجله Current Biology منتشر شده است.

اسپیندل خواب برای تحکیم خاطرات نکته کلیدی است:

کیرنی انگیزه خود برای این تحقیق را توضیح می دهد و چنین می گوید: ما تقریبا مطمئن بودیم که حافظه انسان ها در مغز در طول خواب دوباره فعال می شود اما نمی دانستیم چه فرایند عصبی در طول این فرایند رخ می دهد. اسپیندل های خواب به مزایای خواب برای حافظه مرتبط است. به همین خاطر تصمیم گرفتیم اثر امواج مغزی را بر روی فعالسازی دوباره مغز مورد بررسی قرار دهیم. اگر این تحقیقات از فعالسازی دوباره حافظه پشتیبانی کند، ما دلیل دیگری برای ادامه کار خواهیم داشت و می توانیم از این موضوع برای بررسی اسپیندل ها استفاده کنیم.

این محققان برای بررسی فرضیه خود، از 46 شرکت کننده خواستند ارتباط بین کلمات و تصاویر اشیا را قبل از خواب یاد بگیرند. سپس برخی از شرکت کنندگان یک چرت 90 دقیقه ای داشتند و برخی از آن ها نیز بیدار ماندند. برای آن هایی که چرت زده بودند، نیمی از کلماتی که یاد گرفته بودند، در طول خواب دوباره تکرار شد. شرکت کنندگان بعد از یک دوره خواب خوب ، به فعالیت پرداختند. در این زمان از افراد خواسته شد کلمات را تکرار کنند و اشیا و تصاویر مرتبط با کلمات را بازخوانی نمایند.

ادامه مطلب  توانبخشی تخصصی سیاوش عطایی:علت و درمان واریس پا در زنان

کیرنی در این باره چنین می گوید: ما دریافتیم که حافظه افرادی که کلمات را به تصاویر مرتبط کرده بودند و در خواب این تصاویر و کلمات به آن ها نشان داده شده بود بهتر از سایر افراد بود. با استفاده از دستگاه EEG، محققان به این نتیجه رسیدند که اجرای کلمات مرتبط با تصاویر برای فعالسازی مجدد حافظه، اسپیندل های خواب را در مغز شرکت کنندگان تحریک می کند. علاوه بر این، الگوهای اسپنیدل خواب در افراد به محققان نشان داد که شرکت کنندگان حافظه مرتبط با اشیا را به کار می برند یا اینکه از حافظه مرتبط با مناظر استفاده می کنند.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان اردبیل

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان زنجان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان گیلان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کردستان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  کرمانشاه

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کرمانشاه

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان ایلام

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان لرستان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان همدان

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج چهارراه طالقانی فرعی زکیخانی – سیستم آموزش آنلاین گروه توانبخشی گفتار توان گستر

Related posts