بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:عوارض بی خوابی برای بدن

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:عوارض بی خوابی برای بدن

رییس کلینیک خواب بیمارستان بهارلو با بیان این که بی‌خوابی می‌تواند مشکلات روحی و جسمی برای انسان به‌ وجود آورد، گفت: مهم‌ترین این مشکلات اختلال در تمرکز و یادگیری، خواب آلودگی در طی روز، تصادف و در درازمدت بیماری‌های گوارشی و قلبی و عروقی را درپی دارد.

دکتر خسرو صادق نیت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه بی‌خوابی‌های مکرر به تدریج کار و زندگی روزانه فرد را مختل می‌کند، گفت: بیش از 50 تا 60 در صد بی‌خوابی افراد در اثر عدم رعایت بهداشت خواب است که با رعایت این اصول ساده بهبود پیدا می‌کنند.

وی با بیان این مطلب که نیاز انسان به خواب به عوامل مختلفی بستگی دارد، افزود: سن، فعالیت جسمی، فکری و ابتلا به بیماری در تعیین مقدار نیاز به خواب موثر است اما یک فرد بالغ سالم در شرایط معمولی به 7.5 تا 8.5 ساعت خواب نیاز دارند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه نیاز به خواب با خواب شبانه رفع می‌شود و نیازی به خواب میان‌روز نیست، تاکید کرد: برای کسی که نه عادت به خواب نیمروزی دارد و نه شرایط برای این مسئله فراهم‌ شده، نیاز به خواب بعدازطهر برایشان ضروری باشد و بدون آن خواب بقیه روز دچار مشکل می شوند باید نگران وجود یک اختلال خواب در این فرد باشیم، به‌عبارت دیگر اگر فرد یک خواب‌شبانه کافی داشته باشد مسلما از خواب طی روز بی‌نیاز می شود.

ادامه مطلب   دکتر گفتاردرمانی | گفتاردرمانی سیاوش عطایی 09121623463 | تهران شهرک پاس بزرگراه حکیم فرعی گلزار
همچنین بخوانید: کم خوابی چه ضرر هایی دارد؟

این فلوشیپ اختلال خواب با بیان این مطلب که بی‌خوابی می‌تواند مشکلات روحی و جسمی را برای انسان به‌ وجود آورد، افزود: مهم‌ترین مشکلات آن اختلال در تمرکز و یادگیری، خواب آلودگی در طی روز، تصادف و در درازمدت بیماری های قلب و عروق و گوارشی را درپی دارد.

وی ابتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری‌های ریوی، مشکلات اعصاب و روان، استرس شغلی، شب کاری و شیفت کاری نامنظم و مصرف داروهای فشارخون هنگام خواب را از علل بی خوابی برشمرد.

دکتر صادق نیت با اشاره به مطالعات انجام شده یادآور شد: براساس مطالعاتی که در کشورهای مختلف انجام شده،حدود یک سوم افراد جامعه بی خوابی را تجربه کرده‌اند و 10درصد افراد جامعه از اختلالات خواب رنج می برند.

وی در ادامه افزود: با توجه به تحقیقات پراکنده در ایران مشکلات تنفسی در خواب حدود 4 تا 5 درصد افراد جامعه را درگیر کرده است و حتی می توان شاهد افزایش این میزان در برخی مشاغل و یا شیفت کاری نامنظم بود.

رئیس کلینیک خواب بیمارستان بهارلو با بیان اینکه داروی خواب به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و باید فقط با تجویز پزشک و مدتی زمانی که وی توصیه می‌کند مصرف شود، خاطرنشان کرد: مصرف بی رویه داروی خواب آور باعث مخفی شدن تشخیص علت اصلی اختلالات خواب شده و علاوه بر آن باعث عادت کردن فرد به دارو می‌شود که این موضوع نیز درمان صحیح و قطعی را به مراتب سخت‌تر می‌کند.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان فارس

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان بوشهر

ادامه مطلب  به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان چهارمحال و بختیاری

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان هرمزگان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کهگیلویه و بویراحمد

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  تبریز

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان شرقی

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان غربی

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  Ga | eshko | ah Ga | ian Ga | ikesh | گفتاردرمانی

Related posts