بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:عوارض استرس شدید برای سلامت مغز

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:عوارض استرس شدید برای سلامت مغز

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ ؤمطالعات علمی اخیر نشان داده اند که تجربه شرایط پر استرس می تواند موجب پیری مغز در سال های بعدی زندگی گردد.

کارشناسان در همکاری با گروهی از دانشجویان داروسازی و بهداشت عمومی در دانشگاه ویسکانسین، ثابت کرده اند که داشتن حتی یک تجربه مملو از استرس در زندگی هر فرد می تواند در سلامت مغز وی در سال های آتی تاثیرات منفی متعددی به دنبال داشته باشد.

گفتنی است، این افراد با مورد آزمایش قرار دادن ۱۳۲۰ نفر که گفته می شد تجربه های پراسترسی در زندگی خود داشته اند و بررسی مناطقی از مغز آن ها که مسوول فکر کردن و حافظه است، نتیجه اعلام شده را به دست آورده اند.

میانگین سنی اشخاص ۵۸ بوده و ۱۲۳۲ نفر سفید پوست آمریکایی و ۸۲ نفر آفریقایی-آمریکایی را شامل می شد. آزمایشات مربوطه با اعمال مجموعه ای از آزمایشات عصبی-روانشناختی روی مناطق مختلف بدن این افراد، همانند ۴ بخش حافظه (حافظه کوتاه مدت، حافظه و یادگیری شفاهی، حافظه و یادگیری تصویری و بخش یادآوری خاطرات) صورت گرفت.

شرایط پر استرس شامل مواردی همچون از دست دادن کار، مرگ فرزندان، طلاق یا داشتن والدین معتاد به الکل یا مواد مخدر است. مطالعات اخیر نشان داده تعدد حضور در شرایط پر تشویش به ایجاد اشکال در عملکرد شناختی مغز در آینده خواهد انجامید.

در این بررسی ها همچنین تعین شد که نژاد سیاهپوست ۶۰ درصد بیشتر از سفیدپوست ها با رویدادهای تلخ و ناگوار مواجه بوده اند. باید بدانید که هر یک تجربه پر استرس با ۴ سال پیری مغز برابری می کند.

ادامه مطلب  اسم و آدرس بهترین کلینیک کاردرمانی در شهرک هفده شهریور

نتیجه این تحقیق فعلا در هیچ نشریه علمی منتشر نشده است اما در هفته گذشته در کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر جهانی در شهر لندن ارائه شد.

دکتر ماریا کاریلو، مدیر انجمن آلزایمر جهانی، در این رابطه بیان داشته: «رویدادهای پر تشویشی که محققان روی آن ها متمرکز بودند، تنوع گسترده ای داشت. از مرگ والدین، تجاوز جنسی، از دست دادن شغل، از دست دادن خانه، ثروت، دارائی گرفته تا زندگی در شرایط سخت و طلاق و زندگی در محله بد را شامل می شد.» وی همچنین افزوده: «حتی گاهی تغییر دادن مدرسه برای برخی از کودکان مصداق تجربه تلخ و مملو از سراسیمگی به شمار می رود.»

دکتر دوک براون، سرپرست بخش تحقیقاتی انجمن آلزایمر جهانی نیز گفته: «همه می دانیم که استرس های مداوم روی سلامت اشخاص تاثیرات منفی گسترده ای دارد، بنابراین چندان جای تعجب ندارد که تداوم چنین امری موجب تخریب عملکرد مغز در زمینه فکر و حافظه در سال های آتی بشود. در همین راستا ما می خواهیم بدانیم که آیا قرار داشتن در چنین وضعیتی می تواند موجب افزایش احتمال زوال عقل در کهنسالی بشود یا خیر.»

وی همچنین بیان داشته: «مطالعه در مورد استرس کمی پیچیده است زیرا تفکیک آن از موارد مشابه همانند افسردگی و نگرانی که هر دو آن ها نیز احتمال زوال عقل را افزایش می دهند، دشوار است.»

پیشنهاد امروز

مردان از چه زنانی لذت می برند؟

مردان از چه زنانی لذت می برند؟

برای مطرح کردن ادعاهای مستند در این رابطه، یعنی ارتباط استرس با زوال عقل در پیری، باید تحقیقات بیشتری صورت بگیرد. اما برخی از مطالعاتی که در این زمینه انجام شده اند، اعلام داشته اند که استرس و التهاب مزمن می تواند به توسعه هر چه سریع تر زوال عقل کمک نمایند.

ادامه مطلب  کلینیک بازی درمانی با رویکرد توانبخشی موثر در درمان لکنت l 09121623463استان کرمانشاه

در این راستا بد نیست اشاره کنیم که دانشمندان بیان داشته اند با در پیش گرفتن سبک زندگی و رژیم غذایی سالم، می توان تا حد زیادی از پیشامد چنین رویدادهای ناگواری پیشگیری نمود.

در آخر هم گفتنی است که پیری مغز، همان طور که از نامش می توان حدس زد به تحلیل وآسیب سلول های مغز با افزایش سن اطلاق می گردد که به بروز اختلال در سیستم های بدن از جمله شنوایی، گفتاری، حرکتی و سیستم عصبی منجر می شود.

زوال عقل نیز از بین رفتن توانایی تفکر است که با نام «دمانس» نیز شناخته می شود. زوال عقل از تخریب کارکردهای شناختی به وجود می آید و از علائم این بیماری می توان به اختلالات حافظه، زبان، تغییرات روان‌شناختی و مختل شدن فعالیت‌ های روزمره اشاره نمود.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان اسکو

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان اهر

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان بستان‌آباد

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان بناب

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان جلفا

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان چاراویماق

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان خداآفرین

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  شهرستان سراب

گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  بهترین دکتر کاردرمانی البرز ::انجمن طب کار ايران

Related posts