بهترین مرکز نوروفیدبک درکرج:رفع خشکی بینی با درمانهای خانگی و روشهای شستشوی بینی

بهترین مرکز نوروفیدبک درکرج:رفع خشکی بینی با درمانهای خانگی و روشهای شستشوی بینی

وقتی داخل بینی خشک باشد، باعث ناراحتی و گاهی اوقات درد می‌شود اما خشکی بینی می‌توان را در خانه درمان کرد. درمانهای خانگی خشکی بینی شامل بخور دادن، استفاده از رطوبت ساز خانگی و استفاده از اسپری یا شستشوی بینی است.

اصطلاح پزشکی برای احساس خشکی در داخل راه‌های بینی، رینیت سیکا است. این وضعیت اغلب ناشی از سرما خوردگی یا آلرژی است.

خشکی بینی معمولا بی ضرر است. البته اگر به صورت درمان نشده باقی بماند، می‌تواند موجب علائم ناراحت کننده بیشتری شود از جمله:

  • خارش
  • سوزش
  • پوسته پوسته شدن
  • خونریزی بینی
  • گرفتگی بینی

درمانهای خانگی زیر می‌تواند به پیشگیری کمک کند و علائم خشکی داخل بینی را رفع کند.

استفاده از وازلین

از انگشتانتان برای استفاده از مقدار کمی وازلین برای پوشش داخلی بینی استفاده کنید. این روش نه تنها برای مرطوب نگه داشتن بینی خوب است بلکه در مقادیر کوچک در صورت وارد شدن به داخل گلو برای معده مشکلی ایجاد نمی‌کند. بالم لب هم همین کار را می‌کند. سعی کنید از این روش به مدت طولانی یا به دفعات استفاده نکنید و از مصرف مقدار زیاد آن به یکباره خودداری کنید در موارد نادری این کار می‌تواند منجر به مشکلاتی برای ریه شود.

دستمال مرطوب

یک دستمال کاغذی را با استفاده از یک بطری اسپری با آب مرطوب کنید و آن را داخل سوراخهای بینی فرو کنید. این کار می‌تواند از خشکی و تحریک جلوگیری کند. شما می‌توانید از دستمال بچه هم که برای نواحی حساس بدون ایجاد خشکی طراحی شده‌اند، استفاده کنید

ادامه مطلب  ::Best Top 10 Lists:: بهترین دکتر لکنت زبان کرج :: پژوهشكده فناوري هاي نوين علوم پزشكي جهاد دانشگاهي ابن سينا

استفاده از دستگاه بخور خانگی

محیط مرطوب به نرم و مرطوب نگه داشتن راه‌های بینی کمک می‌کند که گرفتگی و خشکی بینی را رفع کرده و به سینوسها اجازه می‌دهد که کار تخلیه مخاط را به درستی انجام دهند. دستگاه‌های بخور می‌توانند رطوبت محیط را که به علت تهویه هوا و استفاده از بخاری مرکزی در خانه و ادارات از بین رفته است، جایگزین کنند.

رفع خشکی بینی

در حالت ایده آل، دستگاه بخور باید هر روز تمیز شود تا از رشد کپک و باکتری که هر دو عامل مضر سلامتی هستند، جلوگیری شود. بهترین حالت برای رطوبت داخل خانه ۳۰ تا ۵۰ درصد، بسته به دمای اتاق است. توجه داشته باشید که رطوبت بالا می‌تواند رشد حشرات رختخواب و سایر عوامل حساسیت زا را بیشتر کند که اینها می‌توانند علائم را بدتر کنند. رطوبت سنج وسیله‌ای است که رطوبت نسبی را اندازه گیری می‌کند که کمک می‌کند تا در مورد زمان استفاده از دستگاه بخور تصمیم بگیریم.

استنشاق بخار

افرادی که به دستگاه رطوبت ساز دسترسی ندارند می‌توا%

Related posts