بهترین مراکز دولتی گفتاردرمانی در کرج:متخصصان پوست از شما می‌خواهند این کارها را با پوستتان نکنید!

بهترین مراکز دولتی گفتاردرمانی در کرج:متخصصان پوست از شما می‌خواهند این کارها را با پوستتان نکنید!

متخصصان پوست افرادی هستند که پوست صورت و بدن شما را معاینه می‌کنند، مشکلات مرتبط با آن را تشخیص می‌دهند و در صورت نیاز، دارو، آزمایش و روش‌های درمانی خاصی را برای شما تجویز می‌کنند. بیشتر درمان‌های کلینیکی پوست مثل انجام لیزر و … توسط خود متخصصان پوست انجام می‌شود و آن‌ها روش‌های موثر برای بهبود وضعیت پوست را به شما توصیه می‌کنند. اما متخصصان پوست از شما چه می‌خواهند؟ آن‌ها چه انتظاراتی برای مراقبت از پوست و انجام درست و صحیح معاینه و درمان از شما دارند؟ این توصیه‌ها چه اهمیت و تاثیری در مراقبت از پوست دارند و چطور می‌توان آن‌ها را رعایت کرد؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز نکاتی را که باید در مراجعه بهمتخصصان پوست مد نظر داشته باشیم برای شما بیان خواهیم کرد و در ادامه شما را با یک اسید جادویی برای داشتن پوستی بهتر و سالم‌تر آشنا خواهیم نمود.

جدی نگرفتن معاینه کامل بدن برای بیماری‌های پوستی

متخصصان پوست توصیه می‌کنند که حداقل هر سال یک بار برای معاینه کامل پوست بدن به کلینیک‌های تخصصی مراجعه کنید. سرطان پوست یکی از خطرناک‌ترین انواع سرطان است که تشخیص به موقع، می‌تواند از پیشرفت آن جلوگیری کند و معاینه کامل بدن این تشخیص را ساده‌تر می‌کند چون متخصصان پوست می‌توانند با مشاهده هر گونه عارضه و زائده مشکوک و انجام آزمایشات لازم از سلامت شما اطمینان حاصل کنند. اما بیشتر افراد این معاینات را جدی نمی‌گیرند و زمانی به پزشک مراجعه می‌کنند که دیگر دیر شده است. یکی دیگر از اشتباهات رایج در این مورد این است که افراد با پوست برنزه شده برای این معاینه مراجعه می‌کنند که کار تشخیص را برای متخصصان پوست بسیار دشوار می‌کند.

متخصصان پوست

استفاده از الکل روی جوش و التهابات پوستی

یکی از تصورات غلط در مورد درمان جوش و آکنه و مشکلات شایع پوستی این است که الکل آن را ضدعفونی و درمان می‌کند اما استفاده از الکل باعث خشک شدن ناحیه مبتلا شده و التهاب پوستی را به همراه دارد که باعث بدتر شدن آکنه می‌شود همچنین متخصصان پوست توصیه می‌کنند هرگز تگ‌های پوستی، خال و کیست‌های عمیق را در منزل دستکاری نکنید چون کندن و جدا کردن این زائده‌ها ممکن است باعث بدتر شدن عارضه و عفونت و مشکلات دیگری شود که درمان دشوارتری دارد. در صورت مشاهده چنین عارضه‌هایی حتما به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص درستی روی آن انجام شده و با یک روش درمانی صحیح به طور کامل درمان شوند.

ادامه مطلب  کلینیک بازی درمانی با رویکرد توانبخشی موثر در درمان لکنت l 09121623463 بندر دیر

مراجعه برای معاینه و درمان پوستی با صورتی پوشیده از آرایش

یکی از اشتباهان عجیب و رایج بیشتر خانم‌ها هنگام مراجعه به متخصصان پوست داشتن آرایش است. وقتی پوست شما با لایه ضخیمی از مواد آرایشی پوشیده شده است پزشک نمی‌تواند سطح پوست شما را از نزدیک مشاهده و معاینه کرده و مشکل شما را تشخیص دهد پس حتما قبل از مراجعه به متخصص پوست آرایش خود را پاک کنید و یا نهایتا یک آرایش ملایم و مختصر داشته باشید. همچنین اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده‌اید برای معاینه پوست کف سر به پزشک مراجعه نکنید چون وقتی موهای شما تازه رنگ شده است پوست کف سر پوشیده از رنگ است و پزشک نمی‌تواند این قسمت را به خوبی مشاهده کند.

متخصصان پوست

مطرح نکردن سابقه بیماری‌ها و مصرف دارو با متخصصان پوست

شما باید با پزشک خود صادق باشید و این مورد باید در همه زمان‌هایی که به پزشک و متخصص مراجعه می‌کنید رعایت شود. پزشک شما امین شما است و باید همه رازهای شما را بداند. هیچ سابقه خاص پزشکی مثل سابقه جراحی، مصرف داروها و بیماری‌های خاص را از وی مخفی نکنید و همه اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار داده و شرح کاملی از وضعیت خود ارائه دهید. تنها در این حالت است که می‌توان انتظار داشت پزشک تشخیص درستی انجام دهد و داروها و روش‌های درمانی مناسبی را برای شما تجویز کند.

استفاده از دستگاه‌های سولاریوم

متخصصان پوست از شما انتظار دارند که مراقب پوست خود باشید و کارهای خطرناکی با آن انجام ندهید. یکی از این کارهای خطرناک، استفاده از دستگاه‌های سولاریوم است. برنزه کرده پوست با این دستگاه‌ها عوارض بدی برای پوست شما دارد و نه تنها خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد بلکه فرایند پیری پوست را نیز تسریع می‌کند. بنابراین اگر از این دستگاه استفاده کردید دیگر نباید از پزشک متخصص پوست توقع داشته باشید که داروها و کرم‌های ضدپیری پوست برای شما تجویز کند چون این درمان‌ها در کنار استفاده از سولاریوم کاملا بی‌اثر خواهند بود.

ادامه مطلب  الو دکتر لکنت در برف‌انبار

استفاده از آب اکسیژنه روی زخم‌های باز پوست

یکی از اشتباهات رایج در مواجهه با زخم‌های ناشی از جراحی استفاده از مواد ضدعفونی کننده مثل آب اکسیژنه روی جای زخم است. متخصصان پوست توصیه می‌کنند برای بهبود سریع‌تر زخم از درمان‌هایی که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده کنید و کارهای خودسرانه را کنار بگذارید. استفاده از آب اکسیژنه نه تنها اثری در درمان جای زخم ندارد بلکه این ماده با بافت زخم واکنش داده و جای زخم به جا می‌گذارد که ممکن است به سادگی بهبود پیدا نکند

مراجعه برای درمان لیزر با پوست برنزه شده

درمان لیزر برای از بین بردن موهای زائد از روش‌های رایج درمانی است که تاثیر چشمگیر آن روی حذف موهای زائد باعث محبوبیت این روش شده است. اما درمان لیزر روی تفاوت رنگ مو و پوست شما عمل می‌کند و موهای تیره را از بین می‌برد بنابراین زمانی که پوست تیره شده باشد این درمان بی‌اثر خواهد شد و حتی ممکن است اشعه لیزر، بافت پوست را با مو اشتباه گرفته و رنگدانه‌های آن را بسوزاند. پس اگر نمی‌خواهید پوست شما با اشعه لیزر آسیب ببیند قبل از انجام درمان لیزر از هر روشی که باعث برنزه شده پوست می‌شود خودداری کنید و حتی الامکان تا چند روز قبل و چند روز بعد از این درمان از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.

متخصصان پوست

استفاده نکردن از ضد آفتاب و جدی نگرفتن درمان‌های دارویی

متخصصان پوست شدیدا توصیه می‌کنند که مصرف ضدآفتاب را جدی بگیرید، حتی اگر تصور می‌کنید که چندان در مقابل نور خورشید قرار نمی‌گیرید. حتی مقدار کم نور خورشید هم می‌تواند روی پوست اثر منفی داشته باشد به خصوص اگر درمان‌های خاصی را دنبال می‌کنید. همچنین اگر پزشک متخصص شما داروی خاصی را برای مشکل پوستی شما تجویز کرده است استفاده از این دارو را جدی بگیرید و آن را به موقع و به اندازه تجویز شده مصرف کنید. پزشک شما این دارو را برای مشکل فعلی شما تجویز کرده است و اگر مصرف داروها را جدی نگیرید نباید انتظار بهبودی داشته باشید.

ادامه مطلب  بهترین مرکز نروفیدبک در کرج:👼 6 راه برای کنترل کودکان بیش فعال

ترانگزامیک اسید و خواص شگفت انگیز آن برای پوست شما

ترانگزامیک اسید یا ترانکزامیک اسید Tranexamic Acid یکی از مواد نه چندان شناخته شده اما موثر در مراقبت از پوست است. احتمالا شما برای اولین بار است که نام این اسید را می‌شنوید اما ترانگزامیک اسید با تاثیر چشمگیری که در بهبود وضعیت پوست دارد از نظرها مخفی نخواهد ماند. این ماده اثری عالی در روشن کردن پوست و از بین بردن لکه‌های پوستی دارد و می‌تواند ملازما، هایپرپیگمنت‌ها و لک‌های ناشی از جای جوش را به راحتی درمان کند. این ماده به عنوان یک سرم درمانی پس از پاکسازی پوست و قبل از استفاده از محصولات مراقبتی مثل مرطوب کننده و ضدآفتاب به کار می‌رود.

متخصصان پوست

در حال حاضر برندهای خاصی محصولات حاوی ترانگزامیک اسید تولید می‌کنند و با تاثیر فوری و چشمگیری که از این ماده سراغ داریم می‌توان حدس زد که به زودی برندهای دیگر هم به تولید محصولات حاوی این اسید روی آورند. ترانگزامیک اسید به طور مصنوعی از نوعی آمینو اسید به نام لیزین به دست می‌آید و در گذشته از آن برای درمان اختلالات انعقادی استفاده می‌شده است. اما در سال ۱۹۷۹ پزشکان دریافتند بیمارانی که از این دارو استفاده می‌کنند با تغییراتی در لک‌های پوستی مواجه می‌شوند و لکه‌ها و تغییر رنگ پوست آن‌ها به مرور زمان محو می‌شود. برخلاف سایر اسیدهای روشن کننده و ضدلک، این اسید همراه با آنتی اکسیدان‌ها و ضدلک‌های دیگر مثل ویتامین سی هم به خوبی ترکیب می‌شود و عملکرد آن مختل نمی‌شود. این اسید به صورت ماسک‌های ورقه‌ای، کرم‌های روشن کننده و سرم‌های ضدلک توسط برندهای خاصی مثل SkinCeuticals, Joanna Vargas  و  Shiseido تولید می‌شود که می‌تواند برای مراقبت روزمره و درمان پوست مورد استفاده قرار گیرد.

متخصصان پوست

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه مراقبت پوست مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ادامه مطلب  ::Best Top 10 Lists:: بهترین دکتر لکنت زبان کرج :: پژوهشكده بازتواني عصبي دانشگاه علوم پزشكي تهران

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شکرآباد

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در بلوار هفت تیر

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی  کرج در    شهرک ناز

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک شهید رستمی

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در کوی فرهنگ

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در کوی زنبق

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک ولی عصر

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در دهقان ویلای اول و دوم

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک پردیسان

اسم و آدرس بهترین کلینیک گفتاردرمانی کرج در شهرک شهید چمران

Related posts