بهترین مراکز دولتی گفتاردرمانی در کرج:آیا می‌دانستید شما در درون خود یک جادوگر دارید؟

بهترین مراکز دولتی گفتاردرمانی در کرج:آیا می‌دانستید شما در درون خود یک جادوگر دارید؟

همه‌ی ما در درون خود یک جادوگر داریم که می‌تواند جادو کند. با خواندن این مقاله، یاد خواهید گرفت که از نیروی جادوگر بودنتان به صورت آگاهانه‌ای به نفع خودتان و دیگران استفاده نمایید. جادوگر درون ما از کلماتی که به او می‌دهیم، نیرو می‌گیرد. به عبارتی دیگر، خوراک این جادوگر ، واژه‌هایی ست که می‌شنویم یا بیان می‌داریم.

بهتر است بدانید یک نیروی بسیار قدرتمند در درون هر انسانی هست که همیشه و هر روز با اوست. این نیرو، بخشی از وجود شماست. این نیرو از کلماتی می‌آید که بر زبان می‌آورید. چه آگاه باشید چه نه، قدرت کلمات خیلی زیاد است. ذهنی که کلمات شما را می‌سازد، همان جادوگر درون شما است.

  • جادوگر درون ما چگونه شکل می‌گیرد؟

جادوگر

همانطور که ما بزرگ و بزرگتر می‌شویم، مرتبا در حال انباشتن باورهایی هستیم که خودمان آنها را انتخاب نمی‌کنیم بلکه برای ما انتخاب می‌شوند. این باورها، در درون ما رشد کرده و آرام آرام بخشی از وجود ما می‌شوند؛ یا به بیانی دیگر، این باورها درونی می‌شوند.

با کمی‌ بررسی در مورد آنچیزهایی که با آنها راحت نیستیم و حس خوبی درموردشان نداریم متوجه می‌شویم ریشه‌ی عیب‌هایی که دیگران به ما می‌گیرند و حقیقت پیدا میکنند، از کجا نشات می‌گیرد.

آیا تا به حال شده کسی به شما حرفی زده باشد و آن حرف شبیه به یک برچسب تا همیشه به شما وصل شده باشد، گویی آن شخص شما را جادو کرده است؟  برای درک بهتر چگونگی کارکرد این جادو، از مثال زیر استفاده می‌نماییم.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج زورآباد خیابان جانبازان فرعی برغان – سیستم آموزش آنلاین گروه توانبخشی گفتار توان گستر

فرض کنید معلم ریاضی شما، در ابتدای سال تحصیلی با یک خنده‌ی نیش‌دار و بلند، جلوی بقیه‌ی شاگرادن کلاس به شما بگوید:

” هی تو! تو هیچ وقت ریاضی رو نمی‌فهمی‌ “.

حالا تصور کنید که این معلم ریاضی، به طور مرتب، هر دفعه که شما را می‌بیند همین جملات از دهانش خارج شود و دائما به شما بگوید تو اصلا مناسب کلاس ریاضی نیستی. آنگاه به طور ناخودآگاه، بعد از مدتی، این کلمات در درون شما رخنه کرده و جزئی از باورهای شما می‌شوند. شما باور می‌کنید که برای ریاضی ساخته نشده‌اید و پس از مدتی مطمئن می‌شوید که باورتان درست است و در واقع تعصب پیدا می‌کنید. اکنون که باور شما تبدیل ‌شده است به یک تعصب ، مغز شما نیز خواهان آن است که تمام اتفاقاتی که برایتان می‌افتد‌ را طوری برای شما جلوه دهد که یک حقیقت مسلم و قطعی را برای شما بسازد. چرا؟ چون شما قبلا خودتان مغزتان را با ایجاد یک تعصب، برنامه ریزی کرده‌اید که اینگونه کار کند.

خب حالا کاملا مشهود و قابل پیش بینی است که پس از یکسال تحصیلی، چه اتفاقی در کلاس ریاضی برای شما خواهد افتاد. شما بعد از یکسال حضور در کلاس ریاضی، از آن درس نمره‌ی قبولی نخواهید گرفت و نخواهید توانست آن‌را پاس کنید. این  همان قدرت جادوگر درون شما بوده است.

با این مثال اکنون متوجه شدید که کلمات هر یک از ما به طرز عجیب و وحشتناکی بر دیگران اثر می‌گذارد.  چه آگاه باشیم چه نباشیم و چه مایل باشیم یا نه، ردپای کلماتی که بر زبان می‌آوریم چه با خودمان حرف بزنیم چه با دیگران، قابل مشاهده است.

ادامه مطلب  Firuz Kuh Firuzabad-e Ba | a Firuzeh | گفتاردرمانی

از سوی دیگر، ذات انسان به گونه‌ای است که بیشتر به دنبال نکات منفی است تا مثبت. یعنی سعی دارد از هر چیزی، منفی‌هایش را استخراج کند و این مسئله بر جادوگر درون ما نیز تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود عیب جویی‌های دیگران نسبت به خودمان را بیشتر قبول داشته باشیم تا تعریف‌هایی که دیگران در مورد ما اظهار می‌دارند.

  • همه‌ی ما می‌توانیم با کلمات خود، یک جادوگر باشیم

جادوگر

در هر واژه یا عبارتی که به سمت دیگران پرتاب می‌کنیم، نیروی زیادی وجود دارد. در نتیجه بایستی به خودمان قول بدهیم که مراقب واژه هایی که بیان می‌داریم باشیم.

  • بهتر است در حرف زدن با دیگران به آنها نیرو و انگیزه بدهیم به جای اینکه در آنها ضعف ایجاد کنیم.
  • بهتر است در هنگام حرف زدن با دیگران، خوشحالی و شادی را منتشر کنیم به جای اینکه غم و اندوه را منتشر کنیم.
  • بهتر است طوری با دیگران حرف بزنیم که آنها احساس کنند انسانهای ارزشمندی هستند نه آدمهای بی ارزش و به دردنخور.

از خاطر نبرید که مسئولیت ما در قبال استفاده از کلمات، بسیار بسیار زیاد است. ما مسئول تمام واژه‌هایی که بر زبان می‌آوریم هستیم.  می‌توانیم خودمان انتخاب کنیم که برای بیان یک مطلب از چه نوع واژه‌هایی استفاده نماییم. واژه های سازنده یا مخرب؟

شما می‌توانید یک جادوگر سیاه باشید یا یک جادوگر سپید، بستگی دارد به کلماتی که بر زبان می‌آورید. حالا مایل هستید کدام یک از این جادوگر ها باشید؟

  • خودتان را جادو کنید

 

جادوگر

مرحله‌ی بعدی جادوگر بودن با کلمات، این است که چه کلماتی به خودتان می‌گویید.  آیا دوست دارید یک جادوگر سیاه و خبیث در درونتان وجود داشته باشد یا یک جادوگر مهربان و خوش قلب؟

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج منظریه خیابان اهری فرعی ۶۹ – سیستم آموزش آنلاین گروه توانبخشی گفتار توان گستر

همه‌ی اینها بستگی به این دارد چه نوع کلماتی را به خودتان می‌گویید و چه خوراکی به جادوگر درونتان می‌رسانید.

شما چگونه خودتان را تعریف می‌کنید؟ به خودتان می‌گویید من چه جور آدمی‌ هستم؟ آیا خودتان را با عبارات زشت و زننده تعریف می‌کنید یا با عباراتی خوش‌آیند؟

اینکه چه واژه هایی برای خودتان به کار برید، بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت اینجا همانجایی است که شما بیشترین نیرو و قدرت را دارید.  هر چه بیشتر از جادوگر خوش قلب و مهربانِ  درون خود استفاده نمایید، سخنان منفی دیگران در شما تاثیر کمتری خواهد داشت. به عبارتی دیگر،  جادوی سپید شما می‌تواند جادوی سیاه دیگران را خنثی نماید.

این را بپذیرید که شما هرگز نمی‌توانید حرفهایی که از زبان دیگران به سوی شما پرتاب می‌شود را کنترل کنید. اما در نقطه‌ی مقابل این عدم کنترل، یک قدرت کنترل کننده‌ی بزرگی دارید و آن هم این است که هر آنچه که شما به خودتان بگویید تماما تحت کنترل خودتان است.

فراموش نکنیدکه نمی‌توان تمام عمر را  بابت حرفهای ناخوشایندی که دیگران به شما زده‌اند ناراحت باشید، تنها راه برای کم‌رنگ نمودن اثر حرفهای منفی دیگران، این است که از نیروی مثبت درون خودتان استفاده نمایید.

از کلمات سرشار از عشق نسبت به خود استفاده نمایید. یعنی از جادوگر سپید درون خود استفاده نمایید. استفاده از جادوی سپید را،  از خودتان آغاز نمایید.  به خودتان همواره یادآوری کنید که تا چد شگفت انگیز هستید. تا چه حد پرعظمت هستید. با کلماتی که بیان می‌دارید، نشان دهید که خودتان را دوست دارید. همواره به خودتان یادآور شوید که تا چه میزان خود را دوست دارید.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج چهارراه طالقانی فرعی قیام – سیستم آموزش آنلاین گروه توانبخشی گفتار توان گستر

از همین حالا دست به کار شوید و تمام باورهای اشتباهی که به هر دلیلی و از سوی هر شخصی به سمت شما سرازیر شده و باعث آزار و رنجش شما شده را، دور بریزید. مهم نیست چندین سال از آن باورهای غلط گذشته باشد، شما از نو باورهای جدیدی در خودتان ایجاد نمایید . باورهایی که منجر به رشد و موفقیت شما شوند و حالتان را خوب کنند نه اینکه باعث ایجاد حس ضعف و شکست در شما شوند.

سال ۱۳۹۷ در پیش روست. در سال جدیدی که پیش رویتان است سعی کنید یک زندگی هدفمندتری را برای خودتان طراحی نمایید. از جادوگر سپید درونتان، برای رسیدن به این زندگی استفاده نمایید و دیگران را نیز به این سپیدی دعوت نمایید.

 

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درشهرک رسالت عظیمیه

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درحصار بالا

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درسرجوی

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درجهانشهر

بهترین دکتر کاردرمانی کرج دربلوار جمهوری شمالی

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درکوی کارمندان شمالی

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درکوی اتحاد

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درهمت آباد

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درویلا

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درکوی بنفشه

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درخلج آباد

بهترین دکتر کاردرمانی کرج دراکبر آباد

بهترین دکتر کاردرمانی کرج درکوی شقایق

Related posts